RegionalneŚląskŚląskie. Szczepienia na majówkę. Znacznie mniej chętnych do szczepienia 2 maja niż w sobotę

Śląskie. Szczepienia na majówkę. Znacznie mniej chętnych do szczepienia 2 maja niż w sobotę

Służby wojewody śląskiego zachęcają do skorzystania z punktu szczepień w parku Śląskim w Chorzowie, uruchomionego w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". W sobotę zaszczepiono tam 1005 osób, w niedzielę pojawiło się znacznie mniej chętnych.

Śląskie. W sobotę w Parku Śląskim w Chorzowie zaszczepiono 1005 osób, w niedzielę pojawiło się znacznie mniej chętnych.
Śląskie. W sobotę w Parku Śląskim w Chorzowie zaszczepiono 1005 osób, w niedzielę pojawiło się znacznie mniej chętnych.
Źródło zdjęć: © Śląski Urząd Wojewódzki

- Dzisiaj na godzinę ósmą pół tysiąca osób było już w kolejce, do tej pory zostało zaszczepionych 380 z nich, obecnie 330 stoi jeszcze w kolejce. Mamy nadzieję, że pogoda nie odstraszy mieszkańców i przyjdą, bo mamy jeszcze kilkaset wolnych dawek – powiedziała po południu rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

W punkcie szczepień w Parku Śląskim w Chorzowie w majowy weekend miało być pierwotnie zaszczepionych 2,5 tysiąca osób. W niedzielę rano, zgodnie z zapowiedzią, dojechało tysiąc dodatkowych dawek.

W sobotę w kolejce do punktu szczepień w Chorzowie ustawiły się tłumy chętnych, pierwsi byli tam już o piątej rano. Jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson otrzymało tego dnia 1005 osób.

Majówka pod nadzorem policji. Za brak maseczki słony mandat

Chętni, którzy nie zdołali się zaszczepić, byli zapraszani na 2 i 3 maja lub zachęcani do normalnej rejestracji, np. za pośrednictwem infolinii.

Ministerstwo Zdrowia: 4612 nowych zakażeń 2 maja, 724 w województwie śląskim

W niedzielę 2 maja badania w całej Polsce potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 4612 osób. Najwięcej przypadków wykryto w województwie śląskim – 724. Zmarło też 144 chorych z COVID-19 – przekazało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Od czasu wykrycia pierwszego przypadku choroby COVID-19 w Polsce, czyli od 4 marca 2020 r., chorobę zdiagnozowano u ponad 2,8 mln osób, ponad 68 tys. z nich zmarło.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)