Trwa ładowanie...

Śląsk. Kolędy w diecezji bielsko-żywieckiej w tym roku nie będzie. Przegrała z koronawirusem

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, zadecydował, że w okresie bożonarodzeniowym nie będą organizowane odwiedziny duszpasterskie rodzin. „Wizytę duszpasterską przenosimy na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne" - głosi komunikat.

W tym roku w diecezji bielsko-żywieckiej kolędy nie będzie.W tym roku w diecezji bielsko-żywieckiej kolędy nie będzie.Źródło: Pixabay
d2w4sez

Pandemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Nie ominęła również wizyt duszpasterskich. Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, zadecydował, że w okresie bożonarodzeniowym nie będą organizowane odwiedziny duszpasterskie rodzin. Powodem jest zbyt duża liczba zakażeń COVID-19.

W diecezji bielsko-żywieckiej odwołana kolęda

"W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, w Diecezji Bielsko-Żywieckiej nie organizujemy w tym roku odwiedzin duszpasterskich rodzin w tradycyjnym okresie. Wizytę duszpasterską przenosimy na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. Czas ten zostanie podany do wiadomości przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego” – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że w połowie października biskup Pindel do odwołania udzielił również dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. "Sytuacja, w której się znajdujemy jest dla nas wszystkich wezwaniem do odpowiedzialności i miłości bliźniego. Zasady sanitarne oraz wprowadzane obostrzenia mają nam pomóc zatroszczyć się o zdrowie i życie nasze i naszych bliskich" – podała wówczas kuria.

d2w4sez

Diecezja bielsko-żywiecka nie jest jedyną

Diecezja bielsko-żywiecka nie jest jedyną w kraju, w której nie będzie kolędy. Wizytę duszpasterską odwoła też w archidiecezjach poznańskiej i katowickiej. - Na chwilę obecną trudno sobie wyobrazić organizację w parafiach odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie, "od domu do domu”. Zarówno duszpasterze, jak i wierni – będąc częścią społeczeństwa – są współodpowiedzialni za to dobre wspólne jakim jest zdrowie publiczne oraz za właściwe przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych. Nie możemy zapominać, że w wielu domach naszych parafii mieszkają osoby z grup ryzyka zakażenia: osoby starsze i chore. Pomyślmy też o dzieciach szkolnych. Swoje schorzenia ma też część duszpasterzy. Odwiedziny kolędowe w dotychczasowej formie zwiększają ryzyko zakażenia czy kwarantanny zarówno osób duchowych, jak i parafian – tłumaczył decyzję w rozmowie z "Gościem Katowickim” ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym to izolatorium? Riposta dyrektora placówki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w4sez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w4sez
Więcej tematów