Trwa ładowanie...

Śląsk. Bezkolizyjny węzeł na DK1 w Pszczynie. Apel do posłów i senatorów

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zaapelował do śląskich parlamentarzystów, by postarali się o uwzględnienie w projekcie budżetu państwa na 2021 rok środków na przebudowę skrzyżowania, które generuje korki i olbrzymie zanieczyszczenia w Pszczynie.

Share
Skrzyżowanie DW933 z DK1 jest jednym z miejsc tworzenia się znacznych korków w Pszczynie.
Skrzyżowanie DW933 z DK1 jest jednym z miejsc tworzenia się znacznych korków w Pszczynie.Źródło: Powiat Pszczyński, Fot: powiat.pszczyna.pl
dlg5nk4

Skrzyżowanie DW933 z Drogą Krajową nr 1 jest jednym z miejsc tworzenia się znacznych korków, które spowalniają ruch, szczególnie na głównej przelotowej arterii w Pszczynie.

Aktualnie w Sejmie RP trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na 2021 rok. Niestety, projekt ten nie przewiduje środków finansowych na budowę bezkolizyjnego węzła w miejscu obecnego skrzyżowania.

dlg5nk4

- Od lat staramy się o jego przebudowę. W tej sprawie wypowiedzieli się zarówno marszałek województwa, Konwent Powiatów Województwa Śląskiego, Zarząd i Rada Powiatu Pszczyńskiego oraz burmistrz Pszczyny. Wszyscy mówimy jednym głosem - wybudowanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania pozwoli rozwiązać poważny problem komunikacyjny nie tylko naszego powiatu, ale całego regionu - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zwrócił się do posłów i senatorów ze Śląska, z prośbą o podejmowanie niezbędnych działań, zgłaszanie poprawek w celu uwzględnienia tej ważniej inwestycji w toku prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2021, by jej uchwalenie zapewniło finansowanie realizacji zadania. - Mamy nadzieję, że jeżeli połączymy siły, uda się rozwiązać ten problem - podkreśla starosta.

Przebudowa skrzyżowania DW933 z DK1. Ważny argument

W apelu do parlamentarzystów napisano m.in., że „nową możliwość wykonania kluczowej dla regionu inwestycji stwarza obserwowane ostatnio znaczne obniżenie wysokości ofert przetargowych na realizację zadań drogowych, a także że inwestycje wspierające rozwój gospodarczy są szczególnie istotne w czasie epidemii”.

Strajk Kobiet. Protest przed siedzibą MEN. Policja wynosi ludzi

„Ważnym argumentem jest też sytuacja związana z zanieczyszczeniem powietrza w Pszczynie, za które w około 20 procentach odpowiada ruch około 45 tysięcy pojazdów przejeżdżających w ciągu doby przez Pszczynę drogą krajową nr 1 - wybudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania bez wątpienia znacznie ograniczy ten czynnik” – brzmi fragment apelu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlg5nk4

Podziel się opinią

Share
dlg5nk4
dlg5nk4
Więcej tematów