Trwa ładowanie...
dh57w28
policja
09-03-2006 10:00

Policja zlikwidowała na Śląsku nielegalną ubojnię drobiu

Policja zlikwidowała nielegalną ubojnię drobiu w miejscowości Tworóg Mały koło Gliwic. O ubojni poinformował policję powiatowy lekarz weterynarii. Funkcjonariusze znaleźli pomieszczenia gospodarcze, których stan sanitarny urągał podstawowym zasadom higieny.

dh57w28
dh57w28

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Katowic - właściciela ubojni. Zabezpieczyli także samochód dostawczy, którym tego dnia mężczyzna rozwoził kurczaki do odbiorców. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Funkcjonariusze ustalają, czy i do jakich sklepów katowiczanin dostarczał towar.

W kurniku obok nielegalnej ubojni znajdowało się blisko osiem tysięcy kurcząt. W brudnych pomieszczeniach policjanci znaleźli spore ilości kurzych odpadów. Część z nich wywożono i porzucano na pobliskim polu.

W pomieszczeniach ubojni znajdowały się preparaty antybiotykowe, które mogły być dodawane do paszy dla kurcząt, sztucznie przyspieszając ich wzrost. Na fermie pracowało sześć osób bez odzieży ochronnej. Nie przeszły one szkoleń z zakresu przepisów sanitarnych, nie miały także zaświadczeń o zatrudnieniu.

dh57w28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh57w28
Więcej tematów