Trwa ładowanie...
d22talg

Katowice. Trzy zdrowaśki, pin i zielony poproszę

Trwa pandemia. Staramy się zachować dystans społeczny. By uniknąć bezpośredniego kontaktu i dochować wszelkich zasad bezpieczeństwa w wielu miejscach pojawiły się różne prośby – od noszenia maseczek, po dezynfekcję rąk czy płatność bezgotówkową. Są jednak takie miejsca, w których byśmy się tego nie spodziewali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W kościele na Nikiszowcu pojawił się ofiaromat
W kościele na Nikiszowcu pojawił się ofiaromat (INFO Janów-Nikiszowiec FB)
d22talg

Instrukcja jest prosta. Wpierw wybieramy wartość naciskając na jeden z przycisków, a potem zbliżamy kartę płatniczą do czytnika. I już! Wybrana przez nas kwota trafia na konto Parafii Św. Anny w katowickim Nikiszowcu.

W kościele właśnie pojawił się ofiaromat, a wraz z nim liczne komentarze wiernych. ”Muszę to zobaczyć na własne oczy”, ”A ciekawi mnie kwota 77zl hmmmm dlaczego tak a nie 70?”, ”Już dawno w kościele byli turyści i pytali o taki bankomat. Brawo jest ułatwienie”, ”Znikną koszyczki, może to i lepiej” – czytamy w internecie.

Przekaz jest czytelny – zarówno dla tubylców, jak i odwiedzających licznie Nikiszowiec zagranicznych gości. Bo na ekranie wyświetla się informacja także w języku angielskim. Do wyboru jedna z kwot - 5, 10, 20, 50, 77 lub 100 zł. Chciałoby się rzec ”postęp” – czy rzeczywiście, to się okaże z czasem…

d22talg

Psy w kościele. Niezwykła inicjatywa na Mazurach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22talg

Podziel się opinią

Share
d22talg
d22talg
Więcej tematów