Trwa ładowanie...

Jaworzno. Nowe pojazdy dla policji, są ekologiczne

Komenda Miejska Policji w Jaworznie poszerzyła swój tabor o nowy radiowóz marki toyota i dwa rowery. Zakup pojazdów możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej oraz budżetu KWP w Katowicach.

Share
Komenda w Jaworznie wzbogaciła się o nowy radiowóz.
Komenda w Jaworznie wzbogaciła się o nowy radiowóz.Źródło: Śląska Policja
d2ynkai

Uroczyste przekazanie pojazdów nastąpiło na terenie jaworznickiej komendy. Szef policjantów w Jaworznie podziękował władzom miasta za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z magistratem na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dodał, że poza przekazanym radiowozem bardzo zadowolony jest z dwóch rowerów, które będą wykorzystane przez policjantów na terenie Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego Sosina już w 2021 roku.

Jaworzno. Pierwsza hybryda w służbie

Komendant podziękował również obecnym na miejscu przedstawicielom Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej za pomoc w realizacji zakupu radiowozu. Komendant policji w Jaworznie podkreślił także znaczenie nowoczesnego napędu hybrydowego, przyjaznego dla środowiska.

Samochód to oznakowany radiowozy marki toyota corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony jest w silniki o pojemności 1.8 litra, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h. Kosztował ;ponad sto tysięcy złotych. To pierwszy samochód z napędem hybrydowym, który będą wykorzystywany w służbie przez jaworznickich policjantów.

Zakaz przemieszczania się bezprawny? RPO wprost o wygranych w sądzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ynkai

Podziel się opinią

Share
d2ynkai
d2ynkai
Więcej tematów