Trwa ładowanie...

Gliwice. Zderzenie ciężarówek na A4 w kierunku Wrocławia. Duże korki

Po zderzeniu trzech ciężarówek na autostradzie A4 w rejonie węzła Sośnica główna trasa w kierunku Wrocławia została zablokowana. Kierowcy są kierowani na drogę zbiorczą autostrady, wracają na A4 zaraz za węzłem.
Share
Gliwice. Kierowcy jadący autostradą A4 do Wrocławia muszą uzbroić się w cierpliwość.
Gliwice. Kierowcy jadący autostradą A4 do Wrocławia muszą uzbroić się w cierpliwość.Źródło: Pixabay
dc8cguc

Jak poinformował aspirant Mariusz Dolina z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na głównej trasie A4 w rejonie węzła Sośnica zderzyły się trzy samochody ciężarowe z naczepami, blokując pasy jezdni w kierunku Wrocławia

- Pojazdy po tym wypadku są tak ustawione, że przejazd główną jezdnią jest niemożliwy, dodatkowo z jednej naczepy wysypał się towar. Objazd prowadzony jest zjazdem z autostrady i drogą zbiorczą wzdłuż niej. Kierowcy wracają na główny ciąg autostrady za węzłem, przed bramkami – poinformowali policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Gliwice. Zderzenie ciężarówek na A4

Wskutek zderzenia jeden z kierowców ciężarówek był zakleszczony w kabinie. Doznał obrażeń, jednak według obecnych informacji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

dc8cguc

W informacji o wypadku rozesłanej krótko po godz. 12.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oszacowała czas trwania utrudnień na ok. trzy godziny.

W węźle Sośnica przecinają się m.in. autostrady A1 i A4, wiodące przez Polskę na linii wschód–zachód i północ–południe. Do węzła przyłączona jest Drogowa Trasa Średnicowa, która prowadząc od Gliwic do Katowic łączy centra kilku dużych śląskich miast. Jeszcze jeden kierunek na węźle Sośnica daje droga krajowa nr 79 wiodąca w kierunku Tychów i Oświęcimia.

Zamieszanie wokół szczepienia Szymona Hołowni na COVID-19. Tak się tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc8cguc

Podziel się opinią

Share
dc8cguc
dc8cguc
Więcej tematów