Trwa ładowanie...

Charytatywne śniadanie wielkanocne w Parku Śląskim. Możesz dołączyć i pomóc w organizacji

Już w najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, Fundacja Park Śląski zaprasza na akcję "Wolne Miejsce". Przy współpracy ze śląskim restauratorem, osoby samotne w świątecznym okresie, będą mogły wspólnie zjeść śniadanie, pomodlić się i liczyć na towarzystwo.

Charytatywne śniadanie wielkanocne w Parku Śląskim. Możesz dołączyć i pomóc w organizacjiŹródło: Park Śląski
d2nab7s
d2nab7s

Już po raz trzeci w Parku Śląskim zostanie przygotowane śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących.

Jednak w tym roku namiot będzie dostępny przez cały dzień, tak by również wieczorem mógł ktoś przyjść i skorzystać z gościnności Mikołaja Rykowskiego, restauratora.

- Przygotowujemy ok. dwóch tysięcy miejsc, ale porcji będzie więcej. Zatem każdy, kto przyjdzie tego dnia do namiotu przy Kanale Regatowym, może liczyć na posiłek. Wszyscy są zaproszeni - mówi Wirtualnej Polsce Mikołaj Rykowski.

Przed posiłkiem, rozstaną odprawione modlitwy w obrządku kościoła rzymsko-katolickiego i ewangelicko-augsburskiego.

d2nab7s

Jak zapowiada organizator, skala całego przedsięwzięcia jest ogromna. Do przygotowania tak dużego śniadania potrzeba: 5 tysięcy jajek, 200 kilogramów szynki, 200 kilogramów ziemniaków, 250 kilogramów białej kiełbasy. Na stołach mają się pojawić tradycyjne potrawy wielkanocne.

- Można jeszcze dołączyć do organizatorów. Spotkania wolontariuszy odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 w "Wiosce Rybackiej". Chętni mogą również zasięgnąć informacji telefonicznie, dzwoniąc pod numer 694 019 254 - zapewnia organizator.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2nab7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nab7s
Więcej tematów