Trwa ładowanie...
d4b4n92

Skiba bezlitośnie o sytuacji w Polsce: "Myśmy wszyscy dali się uśpić"

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc nie kryje swojej niechęci wobec partii rządzącej i wprost zarzuca PiS nieumiejętność sprawowania władzy oraz niesłuszne atakowanie artystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skiba bezlitośnie o sytuacji w Polsce: "Myśmy wszyscy dali się uśpić"
(AFP)
d4b4n92

Muzyk jest zły o to, że niektórzy artyści są piętnowani przez obecne władze Telewizji Polskiej. "To po to walczyliśmy o wolność? To jest poniżające dla artystów, że jakaś stupaja polityczna, koleś o mentalności NRD-owca ma mówić, co puszczać, a czego nie. Dlaczego Big Cyc zniknął teraz z Jedynki, czy Trojki? I nie mówię o naszych współczesnych, antypisowskich kawałkach. Nie, mówię o naszych starych przebojach. Te piosenki zawsze leciały, były na pierwszych miejscach list przebojów" - stwierdził Skiba w rozmowie udzielonej portalowi trojmiasto.onet.pl.

Krzysztof Skiba podkreśla fakt, że satyra polityczna była obecna w świecie rozrywki również za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Muzycy nagrywali piosenki naśmiewające się z PO, ale różnicą było to, że Platforma nie walczyła z tym. "Kolega Górski miał swój kabaret w Jedynce i jawnie naśmiewał się z Tuska. Gdybym był szefem PiS, to puszczałbym takie Ucho Prezesa cały czas. Zamknąłbym usta wielu krytykom" - stwierdził Skiba.

W wywiadzie padło pytanie o to, dlaczego muzycy byli bierni podczas afer za czasów rządów PO. Skiba wprost stwierdził, że żyli w błogiej nieświadomości i nie sądzili, że kiedyś trzeba będzie znowu walczyć o wolność: "Myśmy wszyscy dali się uśpić, siedzieliśmy na grillach i piliśmy piwo. Myśleliśmy, że wolność będzie zawsze. Okazuje się, że tak nie jest, bo PiS buduje nam państewko według standardów raczej zza wschodniej granicy".

d4b4n92

Podziel się opinią

Share

d4b4n92

d4b4n92
Więcej tematów