Trwa ładowanie...
d2puou9

Skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo sprzed 28 lat

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał na 25 lat więzienia Stanisława S. za zabójstwo, do którego doszło w 1987 roku. Ofiarą była 33-letnia kobieta. Wyrok nie jest prawomocny - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo sprzed 28 lat
(Policja)
d2puou9

Umorzone przed laty śledztwo wznowiono na początku 2012 roku, po tym jak zielonogórscy prokuratorzy postanowili jeszcze raz przeanalizować zebrany niegdyś materiał dowodowy. Dzięki wykorzystaniu współczesnych technik kryminalistycznych biegli uznali, że na powierzchni włosów denatki znajdował się materiał genetyczny, który pochodził od Stanisława S. Krótko potem mężczyzna został zatrzymany.

W akcie oskarżenia prokurator zarzucił Stanisławowi S. rabunek, gwałt i zabójstwo 33-latki. Mężczyzna odpowiadał jedynie za morderstwo, bo dwa pierwsze przestępstwa przedawniły się.

Przed laty S. uniknął kary. Po zabójstwie, do którego doszło w nocy z 26 na 27 listopada 1987 r. przy ul. Chopina w Zielonej Górze, został zatrzymany. Miał wówczas 27 lat.

d2puou9

Ustalenia ówczesnych organów ścigania (prokuratury wojewódzkiej i milicji) pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów. W grudniu 1988 r. śledztwo jednak umorzono z powodu braku wystarczających dowodów popełnienia przestępstwa przez podejrzanego.

Jednocześnie podczas prowadzonych w tamtym czasie czynności procesowych zabezpieczono do dalszej analizy ślady biologiczne, m.in. mikrowłókna pod paznokciami i na odzieży ofiary.

- Okazało się, że zachowanie tych dowodów pozwoliło na wymierzenie sprawiedliwości mimo upływu wielu lat. Nie bez znaczenia była dociekliwość prokuratorów, którzy zajęli się tą sprawą - podkreślił Zbigniew Fąfera.

d2puou9

Podziel się opinią

Share
d2puou9
d2puou9
Więcej tematów