Trwa ładowanie...

Skandaliczne słowa posłanki PO nt. głodnych dzieci. Piotr Ikonowicz wyzywa ją na pojedynek

Piotr Ikonowicz wyzywa na pojedynek Krystynę Skowrońską z Platformy Obywatelskiej - donosi "Super Express". Posłanka skompromitowała się swoim twierdzeniem, że "w Polsce nie ma głodnych dzieci".

Share
Skandaliczne słowa posłanki PO nt. głodnych dzieci. Piotr Ikonowicz wyzywa ją na pojedynek
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d617h4p

- Jeśli pani Skowrońska tak twierdzi, to ja ją chętnie oświecę i pokażę, że się myli! Zabiorę ją np. do jednego z warszawskich schronisk dla bezdomnych, gdzie głodem przymiera kilkanaścioro dzieci - zapowiada Ikonowicz.

- To wielki wstyd, że pani Skowrońska nie widzi albo co gorsza - nie chce widzieć polskiej biedy, która ma twarz dziecka - mówi "SE" znany społecznik.

d617h4p

Posłanka Platformy przyjęła wyzwanie i spotka się z dziećmi. - Chcę, aby pan Ikonowicz pokazał mi dzieci przymierające głodem - stwierdziła Skowrońska.

16 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Głodem PCK. Według badań GUS, na które powołuje się Polski Czerwony Krzyż, w gospodarstwach domowych mających problemy z zaspokojeniem elementarnych potrzeb, a więc wymagających pomocy, żyje ponad 700 tys. dzieci. Dzieci i młodzież stanowią ok. 30 proc. ogólnej liczby osób skrajnie ubogich.

Źródło: "Super Express", PAP

d617h4p

Podziel się opinią

Share
d617h4p
d617h4p
Więcej tematów