Trwa ładowanie...
d3wyl31

Skandaliczna okładka amerykańskiego dziennika. Polacy obwinieni o współudział w Holokauście

"Washington Times" na swojej stronie internetowej publikuje opinię rabina Menachema Levine'a, który sugeruje udział naszego kraju w zagładzie Żydów. "Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście jest kpiną" brzmi tytuł artykułu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Washington Times”"na okładce obwinia Polaków za Holokaust
"Washington Times”"na okładce obwinia Polaków za Holokaust (The Washington Times)
d3wyl31

"To kolejna porcja trików granych na milionach zamordowanych Żydów w Holokauście" - rozpoczyna swoją analizę Menachem Levine w odniesieniu do noweli ustawy o IPN. Pisze też, że przyjęte przez polski parlament i prezydenta prawo jest "hańbą i kpiną".

Następnie przytacza tweeta premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że "Auschwitz-Birkenau to nie jest polskie imię, a Arbeit Macht Frei nie jest polską frazą". Autor zauważa, że termin "polskie obozy koncentracyjne" jest błędem, a Polacy także cierpieli pod nazistowskimi rządami Niemiec. To jedne z niewielu pozytywnych odniesień w tym artykule.

Największe kontrowersje wzbudziła jednak okładka, która pokazuje polską flagę i godło, nad którą zamalowywana jest swastyka. "Mam nadzieję, że MSZ przygotowuje stanowczą reakcję, a PFN już szuka kancelarii w USA" - napisał Twitterze członek komisji weryfikacyjnej i były rzecznik ministerstwa sprawiedliwość Sebastian Kaleta.

Fragmentem, który także wywołał poruszenie jest akapit mówiący o tym, że "to Polacy umożliwiali nazistowski Holokaust w Polsce. Bez współpracy z obywatelami lokalnymi, czasem biernie obserwującymi i wielokrotnie entuzjastycznie popierającymi, program masowego morderstwa byłby niemożliwy" - sugeruje.

d3wyl31

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

Rabin zadaje też pytanie dlaczego wszystkie obozy śmierci zostały zbudowane na terenie naszego kraju. "Naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków i byli przekonani, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi" - odpowiada.

Dalej pisze o tym, że "Polacy na pewno nie potrzebowali Niemców, aby nauczyć ich nienawidzić Żydów". Przywołuje też sporo przykładów z historii swojej rodziny, które mają świadczyć o tej tezie. Sam autor tekstu nie jest jednak historykiem - zaznacza Marcin Makowski. "Oblałby egzamin z historii XX na każdej szanującej się uczelni" - podsumowuje wywód Levine’a publicysta WP.

Źródło: washingtontimes.com

d3wyl31

Podziel się opinią

Share
d3wyl31
d3wyl31
Więcej tematów