Trwa ładowanie...
dw2v42u

Senacka komisja rozpoczęła pracę nad nowelą o KRS. Członkowie PO opuścili salę

Komisja odrzuciła wnioski senatorów PO o odroczenie pracy i rozpoczęła pracę nad nowelą o Krajowej Radzie Sądownictwa. Dyskusja nad wnioskami trwała ponad półtorej godziny, zakończyła się opuszczeniem sali przez m.in. senatorów PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senacka komisja rozpoczęła pracę nad nowelą o KRS. Członkowie PO opuścili salę
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dw2v42u

Później, na tym samym posiedzeniu Komisja Praworządności, Praw Człowieka i Petycji ma też zająć się nowelą o ustroju sądów powszechnych.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli m.in. senatorowie PO, którzy nie są jej członkami.

Komisja odrzuciła dwa wnioski opozycji, jeden - o odroczenie prac na 10 dni, drugi - o zajęcie się nowelami przez połączone komisje: praworządności oraz ustawodawczą. Przyjęto wniosek dotyczący porządku obrad.

Zgodnie z regulaminem Senatu druki senackie oraz inne materiały dotyczące spraw rozpatrywanych na posiedzeniu komisji powinny być doręczone jej członkom nie później niż w dniu poprzedzającym posiedzenie. Przepisu nie stosuje się w szczególnych wypadkach, na wniosek komisji. Komisja wyraziła na to zgodę w głosowaniu, senatorowie PO domagali się jednak od przewodniczącego komisji Roberta Mamątowa (PiS) wskazania owego "szczególnego wypadku".

dw2v42u

Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby

Dyskusja na ten temat zakończyła się wyjściem senatorów PO z sali m.in.: Jana Rulewskiego, Bogdana Borusewicza i Bogdana Klicha.

Bogdan Klich (PO) wnioskował o to, by nowele zostały bezterminowo zdjęte z obrad, ale przewodniczący komisji nie zgodził się na poddanie tego wniosku pod głosowanie. Biuro legislacyjne wyjaśniało, że komisja nie może nie zająć się przekazanymi jej ustawami.

dw2v42u

Podziel się opinią

Share
dw2v42u
dw2v42u