Trwa ładowanie...
d1rsrfs

Sekretarka pani prokurator podejrzana o wymuszenie okupu

Po wtorkowej publikacji w "Super Expressie" prokuratura okręgowa w Katowicach wszczęła postępowanie wyjaśniające wobec bohaterki artykułu-szefowej prokuratury rejonowej Katowice-Zachód Barbarze Obcowskiej. Autorzy artykułu opisali m.in. fakt, że sekretarką pani prokurator była Aneta K. podejrzana o wymuszenie okupu.

Share
d1rsrfs

"Super Express" pisze również, że częstym bywalcem w jej gabinecie był też przyjaciel sekretarki, zarazem wspólnik w ciemnych interesach. Gazeta wykazuje, że przez ten czas akta Anety K. leżały w budynku, w którym parzyła kawę.

Pani prokurator powiedziała, że artykuł zamieszony w gazecie jest nierzetelny i pełen pomówień. Podkreśliła, że w momencie gdy dowiedziała się o sprawie swojej sekretarki poleciła jej zwolnienie się i przestała z nią utrzymywać jakiekolwiek kontakty.

Prokurator Obcowska dodała, że od kilku lat na jej osobę pisane są anonimy do Prokuratury Okręgowej jak i do Ministerstwa Sprawiedliwości. Za każdym razem - jak mówi - Musiałam pisemnie tłumaczyć się z zawartych w anonimach treści.

Barbara Obcowska podejrzewa, że w jej środowisku jest osoba, której nie podoba się, że pani prokurator awansuje, a jej prokuratura odnosi sukcesy. Mam nadzieję, że w tym postępowaniu sprawa ta zostanie definitywnie wyjaśniona - powiedziała. (aka)

d1rsrfs

Podziel się opinią

Share
d1rsrfs
d1rsrfs
Więcej tematów