Trwa ładowanie...
d4fq93f
Sejm wznawia obrady

Sejm wznawia obrady

O godzinie 11:00 wznowiono obrady Sejmu. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zostanie zaproponowany "projekt uchwały ws. poparcia polskiego stanowiska w unijnych negocjacjach dotyczących budżetu UE". Na agendzie czwartkowych obrad znalazła się także kwestia nowelizacji ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Izba może zająć się także wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.
Share
d4fq93f

W czwartek posłowie kontynuują 21. posiedzenie Sejmu. Pierwotnie obrady planowano wznowić o godzinie 9, jednak finalnie rozpoczęto je po 11:00. Agenda jest napięta - premier Mateusz Morawiecki podczas środowego wystąpienia zapowiedział "projekt uchwały ws. poparcia polskiego stanowiska w unijnych negocjacjach dotyczących budżetu UE".

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem izby niższej Prezes Rady Ministrów ma zabrać także głos ws. stanu przygotowań na drugą falę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Ma do tego dojść w trakcie lub tuż po bloku głosowań zaplanowanych między 14 a 16. Jednocześnie porządek obrad może zostać poszerzony o wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

d4fq93f

Obecne posiedzenie Sejmu wywołuje wiele emocji i przebiega w nerwowej atmosferze. Najpierw posłowie opozycji domagali się opublikowania podpisanej przez prezydenta ustawy covidowej. Po południu szef rządu wyszedł na mównicę i zapowiedział weto unijnego budżetu, jeśli wypłaty środków UE będą powiązane z praworządnością.

Wieczorem doszło do "blokady Sejmu" przed Sejmem. Z kolei Jarosław Kaczyński oskarżył opozycję o "podżeganie do strajków", a także zapowiedział, że "jeśli Polska byłaby praworządnym krajem", to reprezentanci ich ugrupowań trafiliby do więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fq93f

Podziel się opinią

Share
d4fq93f
d4fq93f
Więcej tematów