Trwa ładowanie...
d1bly96

Sejm. Jarosław Kaczyński niespodziewanie opuścił salę obrad

Sejm. W środę posłowie ponownie zajęli się m.in. projektem dotyczącym wynagrodzeń dla lekarzy walczących z pandemią na pierwszej linii frontu. Podczas posiedzenia salę niespodziewanie opuścił wicepremier Jarosław Kaczyński. Po godzinie 21 prezes PiS powrócił na salę obrad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad / foto ilustracyjne
Sejm. Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad / foto ilustracyjne (East News, Fot: JACEK DOMINSKI)
d1bly96

Posłowie PiS w środę złożyli projekt, który ma cofnąć przyjęty już przez Sejm, przepis o przyznaniu dodatków w wysokości 100 proc. wynagrodzenia wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. Podczas 3-minutowych oświadczeń w imieniu klubów i koła prezes PiS Jarosław Kaczyński niespodziewanie opuścił salę posiedzeń.

Nagłe wyjście wicepremiera nie uszło uwadze m.in. posła Roberta Kropiwnickiego. - Z żalem stwierdzam, że pan premier wychodzi, bo zobaczyłby nad czym będzie za chwilę głosował - powiedział Kropownicki, dodając, że partia rządząca chce głosować nad ustawą, w której "są trzy kropki". - Taki jest teraz zwyczaj, że w art.1 po słowach COVID-19 jest nawias, a potem trzy kropki? Nawet nie wiecie, nad czym będziecie głosować - zaznaczył.

Z kolei szef klubu KO Cezary Tomczyk podkreślił, iż celem projektu - który jak określił jest "skandaliczny" - jest odebranie lekarzom dodatków, które przyznano im dzięki poprawce senackiej.

d1bly96

Tomczyk podkreślił również, że to lekarze stoją dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i powinni być w związku z tym odpowiednio zabezpieczeni i wynagrodzeni. - Dzisiaj sytuacja jest wyjątkowa, bo pierwszy raz chyba w historii przez Sejm ma przejść ustawa, która dodatki dla lekarzy w czasie epidemii zabiera. Tego jeszcze Polska do tej pory nie widziała - stwierdził.

Sejm. Jarosław Kaczyński do opozycji: narażacie na śmierć mnóstwo ludzi

Strajk kobiet. Przed Sejmem coraz bardziej gorąco

Strajk kobiet trwa w całej Polsce od czwartku. Wówczas TK orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W środę w Warszawie wczesnym popołudniem przed Sejmem zgromadzili się manifestujący. Protestujący przeszli pod budynek parlamentu ul. Kruczą i Piękną. Pod Sejmem odpalono race.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bly96

Podziel się opinią

Share
d1bly96
d1bly96
Więcej tematów