Trwa ładowanie...
d1lc751

Sanitariusz morderca skazany na dożywocie

Sąd w niemieckim Oldenburgu skazał byłego sanitariusza ze szpitala w Delmenhorst na karę dożywotniego więzienia za zamordowanie dwóch pacjentów, spowodowanie poważnych obrażeń ciała u trzeciego i próbę zamordowania dwóch innych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sanitariusz morderca skazany na dożywocie
(PAP/EPA, Fot: Carmen Jaspersen)
d1lc751

Oskarżony przyznał się w sumie do uśmiercenia 30 osób. Działał "w sposób perfidny", wykorzystując bezbronność śpiących lub podłączonych do aparatury medycznej pacjentów - podała telewizja publiczna ARD, powołując się na uzasadnienie wyroku przedstawione przez przewodniczącego składu sędziowskiego. Sędziowie orzekli "szczególny ciężar winy".

Kolejne śledztwo

Podczas procesu były pielęgniarz przyznał się do 90 prób zabicia podopiecznych, w tym do uśmiercenia 30 osób. Te przypadki są przedmiotem kolejnego śledztwa. Prokuratura bada łącznie około 200 przypadków śmierci pacjentów w jego dawnych miejscach pracy - szpitalach i pogotowiu ratunkowym na terenie Dolnej Saksonii. Władze wydały pozwolenie na ekshumację wielu zwłok.

d1lc751

38-letni mężczyzna wstrzykiwał swoim ofiarom większą od dozwolonej dawkę leków nasercowych, co powodowało niewydolność układu krążenia, aby następnie wykazać się aktywnością podczas ich reanimacji.

Sąd w Oldenburgu skazał sanitariusza po raz pierwszy w 2008 roku na siedem i pół roku więzienia za próbę zamordowania pacjenta. Wówczas na gorącym uczynku przyłapała go pielęgniarka. Od stycznia 2014 roku skazany odbywa karę pozbawienia wolności.

Jeżeli potwierdzą się podejrzenia wobec sanitariusza dotyczące śmierci kolejnych pacjentów, będzie to największa seria morderstw w historii niemieckiej służby zdrowia.

Zobacz również: Szokujące akta sprawy Henryka Z.

d1lc751

Podziel się opinią

Share
d1lc751
d1lc751