Trwa ładowanie...
d28yw4w

Samorządowcy stworzą własny komitet. Nie chcą koalicji z PO

Samorządowcy związani z Obywatelskim Dolnym Śląskiem nie chcą mariażu z Platformą Obywatelską. Postanawiają wystartować w wyborach samorządowych pod nowym szyldem.

Share
d28yw4w

We wtorek podjęto oficjalną decyzję w sprawie wystawienia odrębnych list do sejmiku województwa dolnośląskiego przez działaczy samorządowych związanych z klubem Obywatelski Dolny Śląsk. W ubiegłym tygodniu podczas spotkania premiera Donalda Tuska z działaczami dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej ustalono, że do sejmiku wojewódzkiego działacze partii wystartują z jednej listy wraz z samorządowcami ODŚ, klubu związanego z prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem.

Na spotkaniu ustalono także, że koalicyjna lista wystartuje pod szyldem PO. Ponadto Platforma zdecydowała o niewystawieniu swojego kandydata na prezydenta, a wyrażeniu poparcia urzędującemu włodarzowi. Nieznane są na razie rozstrzygnięcia w sprawie ujednolicenia list wyborczych do rady miejskiej Wrocławia.

Pomysł koalicji nie spodobał się wielu działaczom samorządowym, związanym z Obywatelskim Dolnym Śląskiem, który zgodnie z założeniami miał być stowarzyszenie apartyjnym. Działacze wybrali pełnomocników, którzy pozwolą klubowi wystartować samodzielnie w wyborach samorządowych.

Zostali nimi: prezydent Lubina, Robert Raczyński, który zajmie się okręgiem legnickim, prezydent Bolesławca, Piotr Roman, organizujący struktury w okręgu jeleniogórskim oraz radni sejmiku województwa dolnośląskiego – Patryk Wild, pełnomocnik dla okręgu wałbrzyskiego, oraz Dariusz Stasiak, który obejmie organizację komitetu w miejscowościach podwrocławskich.

Samorządowcy podkreślają, że jest to akt chęci podtrzymania bezpartyjności stowarzyszenia. Nie jest jeszcze znane, jaką nazwę będzie miał nowo utworzony komitet. Nie wiadomo również, czy z ramienia komitetu zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta Wrocławia, choć wstępnie pojawiły się głosy, że może być nim Paweł Wróblewski, radny miejski z ramienia ODŚ.

d28yw4w

Podziel się opinią

Share
d28yw4w
d28yw4w
Więcej tematów