Trwa ładowanie...
d4fyywv

Samobójczy zamach w Bagdadzie, są zabici

Do 72 wzrosła liczba zabitych w sobotnim zamachu bombowym w Bagdadzie, którego celem byli uczestnicy uroczystości pogrzebowej, zebrani w namiocie w szyickiej dzielnicy Bagdadu - Mieście Sadra - poinformowała policja i źródła medyczne.Ponad 120 osób zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant w Iraku
Policjant w Iraku (AFP, Fot: Ahmad al-Rubaye)
d4fyywv

Według policji, najpierw koło namiotów z żałobnikami wybuchł samochód pułapka, następnie zamachowiec samobójca zdetonował materiał wybuchowy ukryty w innym samochodzie, a kiedy na miejsce przybyła policja i straż pożarna, nastąpiła trzecia eksplozja. Było to jeden z najtragiczniejszych ataków terrorystycznych w Iraku w ciągu ostatnich lat.

W sobotę dokonano w Iraku kilku innych zamachów terrorystycznych. Według władz, tego dnia w całym kraju zginęły 92 osoby.

Rosnąca fala przemocy na tle wyznaniowym w Iraku rodzi obawy, że kraj ten może ponownie pogrążyć się w krwawym konflikcie wewnętrznym, jak w latach 2006-2007. Od końca ubiegłego roku sunnici, oskarżający zdominowany przez szyitów rząd o próbę ich zmarginalizowania, organizują antyrządowe demonstracje, a sunniccy rebelianci nasilają akty przemocy.

d4fyywv

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów