Trwa ładowanie...

Sadyści z Drawska. Gwałcili dzieci i okrutnie znęcali się nad nimi

Matka dwójki chłopców i jej partner usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa dzieci i znęcania się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna będzie też sądzony za zgwałcenie chłopców, którzy w chwili popełnianego czynu mieli 7 i 9 lat.

Share
Sadyści z Drawska. Gwałcili dzieci i okrutnie znęcali się nad nimi
Źródło: iStock.com
d1obbq5

To nie wszystkie zarzuty, jakie prokuratura postawiła parze z Drawska (woj. zachodniopomorskie). Matka i jej partner usłyszeli zarzuty zabójstwa, fizyczne i psychiczne znęcanie ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku którego doszło do bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia i życia. Grozi im dożywocie.

- Dzieci były nie tylko wyzywane, brutalnie bite i kopane, ale również zmuszane do różnych zachowań, które niewątpliwie stanowiły formę maltretowania i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, takich jak długotrwałe siedzenie w zimnej wodzie - mówi Maciej Załęski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku

d1obbq5

Działali z zamiarem zabicia

- Działania oskarżonych cechowała wyjątkowa brutalność. Charakter, ilość i rodzaj obrażeń wskazują na to, że sprawcy, działając z zamiarem ewentualnym, czyli przewidując możliwość i godząc się na to, usiłowali pozbawić życia pokrzywdzonych - dodał.

Załęski poinformował także, że dzieci były wielokrotnie "zmuszane do czynności seksualnych". Koszmar 7- i 9-latka trwał od od stycznia do marca 2016 r. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedno z dzieci trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Lekarze nie uwierzyli tłumaczeniom matki, że chłopca pobili rówieśnicy. Personel zawiadomił policję, a matka dzieci i jej konkubent trafili do aresztu.

d1obbq5

Podziel się opinią

Share
d1obbq5
d1obbq5
Więcej tematów