Trwa ładowanie...
d18727p
Sąd zabrał rodzicom trójkę dzieci przez bałagan i zwierzęta w mieszkaniu

Sąd zabrał rodzicom trójkę dzieci przez bałagan i zwierzęta w mieszkaniu

Bałagan w małym mieszkaniu i zwierzęta domowe - to, zdaniem sądu, są argumenty uprawniające odebranie rodzicom z Niska (Podkarpackie) trójki dzieci w wieku od roku do 10 lat. Pół roku temu córki państwa Bałutów trafiły do domu dziecka i rodziny zastępczej. Rozpoczęła się batalia o ich odzyskanie. - Uważam, że dzieci powinny znaleźć się ze swoimi rodzicami - powiedział w programie "Po przecinku" w TVP Info Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d18727p

Trzy dziewczynki zostały zabrane rodzicom tuż przed Bożym Narodzeniem. Decyzja sądu została uzasadniona tym, że państwo Bałutowie nie mogli zapewnić dzieciom odpowiednich warunków: mieszkanie było ponoć zbyt małe (37 m kw.), zaniedbane, a w dodatku były w nim zwierzęta - pies rasy york, żółw i królik.

Mieszkanie miało być ponoć także odcięte od prądu. - Teściowa zapomniała zapłacić rachunku, prądu nie było przez trzy godziny - tłumaczyła w TVP Info Ewa Bałut, matka dziewczynek.

d18727p

Oboje rodzice pracują i dzieci nie żyły w biedzie. Jak mówił Ewa Bałut, odebranie dzieci odbyło się w bardzo dramatycznych okolicznościach. - Kinga została odebrana siłą przez kuratora, była ciągnięta siłą przez całą szkołę - opowiadała kobieta.

Starsze dzieci trafiły do domu dziecka, a najmłodsze, w chwili interwencji zaledwie półroczne niemowlę - do rodziny zastępczej.

- Straciłam najważniejsze co jest dla matki: nie widziałam pierwszego ząbka, kiedy się przytula, wyciąga rączki. To jest pół roku, moja córka mnie nie poznaje - mówił matka o 10-miesięcznej obecnie Sabince.

Nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy rodziny. Kolejne wnioski o powrót dzieci do rodziców są bowiem odrzucane. Kontrowersyjną sprawą zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

W związku ze sprawą powstał też profil na Facebooku "Dość krzywdzenia dzieci Państwa Bałutów przez Sąd w Nisku ", na którym umieszczane są informacje dotyczące bieżących wydarzeń w sprawie zabrania dzieci rodzicom.

Pani sędzia nie wyraziła zgody na urlopowanie dzieci na okres wakacji. Jesteśmy zrozpaczeni.

Posted by Dość krzywdzenia dzieci Państwa Bałutów przez Sąd w NIsku on 26 czerwca 2015

d18727p

Podziel się opinią

Share
d18727p
d18727p
Więcej tematów