WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
partia kobiet
+1

Sąd apelacyjny: Korwin-Mikke nie musi przepraszać Partii Kobiet

B. prezes UPR Janusz Korwin-Mikke nie musi przepraszać Partii Kobiet za nazwanie jej "partią ekshibicjonistek" - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

W poniedziałek sąd okręgowy nakazał Korwin-Mikkemu zamieszczenie sprostowania i przeprosin na pierwszej stronie gazety "Dziennik" oraz w blogu internetowym. Informacje podobnej treści w "Dz" miał też zamieścić komitet wyborczy LPR - Korwin-Mikke kandyduje do Sejmu z listy tego komitetu. Sąd apelacyjny orzekł, że KW LPR nie musi tego robić.

O uwzględnieniu przez sąd apelacyjny zażalenia Korwin-Mikkego i Ligi Polskich Rodzin poinformowała rzeczniczka sądu Barbara Trębska.

Sąd apelacyjny orzekł, że określenie "partia ekshibicjonistek" nie jest informacją, dlatego nie można skarżyć tej wypowiedzi Korwin-Mikkego w trybie wyborczym.

WP

Jest to, jak sam przyznaje w zażaleniu pełnomocnik Janusza Korwin-Mikkego, nieelegancki, złośliwy, brzydki komentarz, nazwanie Partii Kobiet w związku z ich plakatem, na którym założycielki są przedstawione nago. Jest oczywiste, że nie chodziło o przekręcenie nazwy, podanie informacji, że jest to w istocie partia ekshibicjonistek. Jest to złośliwy komentarz, ocena, która nadaje się ewentualnie do sprawy z zakresu naruszenia dóbr osobistych, natomiast nie do prostowania w trybie wyborczym - powiedziała Trębska.

Sąd apelacyjny orzekł też, że nie wykazano, jakoby LPR posługiwała się, czy akceptowała określenie, jakiego użył Korwin-Mikke na swoim blogu, dlatego uwzględnił zażalenie KW LPR.

Od decyzji sądu apelacyjnego nie przysługuje odwołanie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP