Trwa ładowanie...
d1iq1av

Rzucili kamieniem w okno w Tuska. Na Twitterze są ich zdjęcia

Zdjęcia sprawców, którzy wybili szybę w domu Michała Tuska pojawiły się na Twitterze. Upublicznił je dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Zrobił to, bo prokuratura umorzyła śledztwo, twierdząc, że nie da się rozpoznać sprawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakrywamy twarz jednego ze sprawców ataku na dom Tuska. Na stronie prokuratury nie ma nagrania
Zakrywamy twarz jednego ze sprawców ataku na dom Tuska. Na stronie prokuratury nie ma nagrania (Twitter)
d1iq1av

"Zobaczcie zdjęcia patriotów, którzy zaatakowali mieszkanie Michała Tuska. Twarz jednego widać dosyć dobrze, ale policja go nie znalazła, a prokuratura szybko umorzyła sprawę. Może ktoś rozpozna?" – napisał w sobotę na Twitterze dziennikarz. Na odpowiedź nie musiał długo czekać – od chwili publikacji (godz. 15:40), post udostępniono 204 razy. (18:18).

Screen / Twitter

Oryginalny tweet tutaj

d1iq1av

W piątek prokuratura ogłosiła, że nie udało się ustalić personaliów sprawców. Tego samego dnia, wkrótce po naszej publikacji, według Romana Giertycha, zdecydowała się pokazać ich twarze. " Nie wpadliście przez kilka miesięcy na to, że jak ma się zdjęcie sprawcy i nie można ustalić jego nazwiska, to warto je upublicznić?" – napisał Roman Giertych, pełnomocnik Donalda Tuska. Przypomnijmy, że mężczyźni z nagrania, rzucili dużym kamieniem w okno mieszkania Michała Tuska i jak dodał, ów kamień "mógł zabić".

"Proponuję takie intelektualne ćwiczenie: wyobraźcie sobie, że ten kamień wpada do mieszkania Marty Kaczyńskiej, a atak jest podyktowany polityczną niechęcią do jej stryja (mam nadzieję, że nigdy nic takiego się nie wydarzy!) Wówczas łatwiej Wam przyjdzie zastosować właściwą kwalifikację, prawda?" – ironizował Giertych. A internauci szukają sprawców. Zdjęcia z nagrania, które opublikował Czuchnowski, jak dotąd nie pojawily się na stronie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

d1iq1av

Podziel się opinią

Share

d1iq1av

d1iq1av
Więcej tematów