Trwa ładowanie...

"Rzeczpospolita": Uczuciowi mordercy

Choć liczba morderstw spada, to wzrasta odsetek zabójstw, gdzie tłem są nieporozumienia między partnerami. Według ekspertów ich przyczyną jest kryzys więzi międzyludzkich - donosi "Rzeczpospolita".

Share
"Rzeczpospolita": Uczuciowi mordercyŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d19uro8

- Ludzie popełniają zbrodnię z uczucia, ale tak naprawdę często przyczyną jest zazdrość, czasami wręcz chorobliwa, granicząca z obsesją - mówi insp. Jerzy Skrycki, były szef Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Jak ocenia, najłatwiej wskazać kryzys rodziny jako powód zabójstw z miłości, ale sprawa jest szersza. - Mamy kryzys stosunków międzyludzkich. Na takie zbrodnie wpływa też ogólna sytuacja społeczno-ekonomiczna. Pogoń za pieniądzem, za rzeczami materialnymi i brak czasu na pielęgnowanie wzajemnych relacji - uważa.

Według danych KGP, najczęstszym motywem 662 zabójstw i usiłowań morderstw, do których doszło w 2011 r., były nieporozumienia rodzinne.

Szef Biura Kryminalnego KGP insp. Marek Dyjasz mówi, że do wielu zbrodni dochodziło w zamkniętej, rodzinnej enklawie, najczęściej na wsi. - Ludzie z małych miejscowości boją się, czasami nawet nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc w przypadku problemu - stwierdza.

d19uro8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19uro8
Więcej tematów