Trwa ładowanie...
d373ieu

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa sugeruje, że Trump wygrał dzięki bogatym Żydom

• Słowa rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej wywołały burzę wśród internautów
• Zacharowa zasugerowała w państwowej telewizji, że pieniądze Żydów odegrały kluczową rolę w wygranej Donalda Trumpa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa sugeruje, że Trump wygrał dzięki bogatym Żydom
(AFP)
d373ieu

Rzeczniczka powiedziała, że rozmowy z amerykańskimi Żydami we wrześniu, podczas pobytu w Nowym Jorku, utwierdziły ją w przekonaniu, że miliarder musi wygrać.

- Jeśli chcesz wiedzieć, co się stanie w USA, z kim musisz porozmawiać? Z Żydami oczywiście - stwierdziła Zacharowa, wywołując aplauz publiczności w talk show prokremlowskiego dziennikarza Władimira Sołowiowa. - Powiedzieli mi, Maruszka, rozumiesz, my będziemy sponsorować Clinton, ale dwa razy więcej damy na Republikanów. I już. Sprawa została załatwiona według mnie - powiedziała Zacharowa z nutą sarkazmu, naśladując głos z kreskówki.

Zdaniem rzeczniczki, "jeśli chcesz znać przyszłość, nie czytaj gazet mainstreamowych". - Nasi ludzie w Brighton Beach wszystko ci powiedzą - powiedziała Zacharowa, nawiązując do enklawy Żydów ze Związku Radzieckiego w południowym Brooklynie.

d373ieu

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ znana jest z ciętego języka. Ostatnio w reakcji na wypowiedź ministra Waszczykowskiego zapytała, czy zniesienie sankcji i zwrot wraku to już wszystkie żądania Polski czy też wszystkie w tej chwili. "Panie Waszczykowski, problem polega na tym, że lista żądań wobec Rosji co roku jest inna, a my ciągle coś jesteśmy Polsce winni i za każdym razem coś innego" - napisała na swojej stronie w internecie Marija Zacharowa.

Zobacz też: Kopiec z kredy przeciw reformie

d373ieu

Podziel się opinią

Share

d373ieu

d373ieu
Więcej tematów