Trwa ładowanie...
d18o189

Rząd wypowie konwencję antyprzemocową? Minister pracy Elżbieta Rafalska mówi wprost: "jestem za"

• Jestem za wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej - powiedziała minister
• W rozmowie z "Wyborczą" powiedziała, że "od początku była jej przeciwna"
• Słowa Elżbiety Rafalskiej to pierwszy w rządzie tak mocny głos w tej sprawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd wypowie konwencję antyprzemocową? Minister pracy Elżbieta Rafalska mówi wprost: "jestem za"
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d18o189

- Jestem za wypowiedzeniem przez Polskę konwencji antyprzemocowej. Byliśmy jej od początku przeciwni. Szereg wyrażonych w niej poglądów i rozwiązań kłóciło się z naszymi poglądami, np. zapisy związane z kulturowym widzeniem płci. Dla mnie płeć jest kategorią biologiczną, a nie kulturową - powiedziała w rozmowie z "Wyborczą" minister pracy Elżbieta Rafalska. O wypowiedzeniu przez rząd PiS tzw. konwencji antyprzemocowej pisaliśmy 3 grudnia, powołując się na informacje OKO.press.

Minister pracy wyjaśniła, że jest opracowywana nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. - Ma być gotowa w styczniu. Chcemy, żeby ustawa nie odnosiła się wyłącznie do przemocy w rodzinie - bo to stygmatyzuje - ale szerzej, do przemocy domowej - powiedziała.

Z kolei Wioletta Olszewska z biura komunikacji społecznej resortu dodała, że podsekretarz stanu Łukasz Piebiak "zainicjował dyskusję na temat konwencji".

d18o189

Dokument Rady Europy dot. konwencji antyprzemocowej ratyfikowano w Polsce w 2015 roku. Dotyczy wprowadzenia ram prawnych dla przeciwdziałania wszelkim formom przemocy wobec kobiet, także tzw. przemocy ekonomicznej.

Oprac. Tomek Orszulak

d18o189

Podziel się opinią

Share

d18o189

d18o189
Więcej tematów