Ryszard Terlecki: decyzja ws. premiera jeszcze dzisiaj. Rekonstrukcja rządu w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu dojdzie do rekonstrukcji rządu - powiedział w rozmowie z TVP Info wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Według polityka PiS decyzja, czy rekonstrukcja rządu będzie obejmowała także stanowisko premiera, zapadnie podczas wieczornego spotkania Komitetu Politycznego PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki powiedział, że decyzję ws. przyszłości premier podejmie Komitet Polityczny PiS i klub parlamentarny
Ryszard Terlecki powiedział, że decyzję ws. przyszłości premier podejmie Komitet Polityczny PiS i klub parlamentarny (WP.PL)
WP

Jak poinformował Ryszard Terlecki, jeszcze w czwartek ewentualnymi zmianami w rządzie zajmą się politycy partii podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS.

Został zapytany, czy na Nowogrodzkiej rozważane jest to, że premierem zostanie Jarosław Kaczyński odparł, że "to jest oczywiście rozwiązanie najbardziej naturalne" - Ale bierzemy też pod uwagę inne kwestie, jak przekierowanie naszych działań z polityki na gospodarkę. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego w żaden sposób nie będzie podważona, natomiast wybór ekipy realizującej ten plan należy do niego i Komitetu Politycznego – powiedział polityk PiS.

W czwartek rano w TVN24 Ryszard Terlecki pytany, czy "dzisiaj poznamy nazwisko nowego premiera" odparł, że "z pewnością". Tym samym zasugerował, że zmiana premiera jest już przesądzona. Natomiast rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

WP

Zobacz też: Gromkie brawa i kwiaty od prezesa. Szydło po głosowaniu nad wotum nieufności

WP

Od kilku miesięcy spekuluje się o dymisji premier Beaty Szydło. Jeden ze scenariuszy zakłada, że jej miejsce może zająć prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak od kilku dni głośno jest o rozwiązaniu, w którym to premierem zostanie wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

W czwartek o godz. 18 spotka się Komitet Polityczny PiS, a około godz. 20 ma rozpocząć się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

Polub WP Wiadomości
WP
WP