Trwa ładowanie...

Ryszard Grobelny na 8. miejscu rankingu najbogatszych prezydentów miast

Majątek prezydenta Poznania jest szacowany na ponad 1,4 mln zł. Jak się okazuje, daleko mu jednak do najbogatszych prezydentów polskich miast.

Share
Ryszard Grobelny na 8. miejscu rankingu najbogatszych prezydentów miast
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d3wjrdj

Ranking najbogatszych prezydentów polskich miast przygotował serwis Money.pl. Zamożność poszczególnych włodarzy oszacowano na podstawie zadeklarowanych przez nich oszczędności ulokowanych w gotówce, funduszach inwestycyjnych, akcjach oraz nieruchomościach wpisanych do oświadczeń majątkowych. Wartość samochodów oszacowano na podstawie kalkulatora cen używanych samochodów serwisu moto.money.pl.

Wartość majątku prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego oszacowano na 1,407 mln zł. Z danych zebranych przez twórców rankingu wynika, że Grobelny zgromadził w gotówce 60 tys. zł oszczędności, w akcje zainwestował ponad 471 tys. zł, a kolejne 100 tys. zł ulokował w funduszach inwestycyjnych.

d3wjrdj

Prezydent Poznania ma też dom o powierzchni 236 metrów kwadratowych, którego wartość zadeklarował na pół miliona złotych. Grobelny ma też trzy inne nieruchomości o wartościach odpowiednio: 100 tys. zł, 60 tys. zł i 4 tys. zł. Na jego majątek składa się też samochód marki volvo S60 z 2010 r., którego wartość szacuje się na blisko 83 tys. zł. Prezydent jest też właścicielem drugiego auta - forda fiesty z 2011 r., który zdaniem twórców rankingu wart jest 28,8 tys. zł.

A ile zarabia Ryszard Grobelny? Z tytułu pełnionej funkcji prezydenta Poznania zarabia rocznie 159,66 tys. zł, ale to nie jedyne źródło jego dochodów. Grobelny zasiada też w zarządzie Międzynarodowych Targów Poznańskich, co daje mu dodatkowo blisko 44 tys. zł rocznie.

Ze swoim niespełna 1,5-milionym majątkiem Grobelny nie należy do czołówki najbogatszych prezydentów - w rankingu znalazł się dopiero na ósmym miejscu. Najbogatsza jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, której majątek oszacowano na niespełna 6,4 mln zł. Drugie miejsce zajął Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, który może pochwalić się majątkiem szacowanym na 4,66 mln zł. Trzeci jest rządzący Gdańskiem Paweł Adamowicz z majątkiem wartym ok. 3,38 mln zł.

d3wjrdj

Podziel się opinią

Share
d3wjrdj
d3wjrdj
Więcej tematów