WP

Rybnik: podejrzani o brutalne pobicie 24-latka sami zgłosili się na policję

Dwaj mężczyźni podejrzani o brutalne pobicie 24-latka trafili do aresztu. Sami zgłosili się na policję po tym, jak funkcjonariusze opublikowali ich zdjęcia z monitoringu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podejrzani o brutalne pobicie sami zgłosili się na policję
Podejrzani o brutalne pobicie sami zgłosili się na policję (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

Do szarpaniny na jednej z ulic Rybnika doszło w nocy 2 kwietnia. Dwaj mężczyźni rzucili się wówczas na 24-latka i brutalnie go pobili. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy, płuc i innych organów wewnętrznych trafił w stanie krytycznym do szpitala.

Policja wszczęła poszukiwania sprawców pobicia. Za zgodą rybnickiej prokuratury opublikowano zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawców.

WP

W poniedziałek podejrzani sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Obaj to mieszkańcy Żor w wieku 25 i 37 lat. Śledczy przedstawili im zarzut udziału w pobiciu. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. We wtorek zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja o ich dalszym losie.

- Dziękujemy mieszkańcom za przekazanie licznych informacji w tej sprawie oraz wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek mężczyzn w środkach masowego przekazu. Nadal ustalamy dokładne okoliczności tego zdarzenia, dlatego wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją - powiedziała portalowi rybnik.com Anna Karkoszka, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Polub WP Wiadomości
WP
WP