Trwa ładowanie...

Rusza remont Rynku Podgórskiego. Krakowian czeka zmiana organizacji ruchu

Modernizacja Rynku Podgórskiego już ruszyła, a od 12 września wyłączona zostanie z ruchu jezdnia przy jego południowej pierzei. Nie będzie możliwy wjazd od strony ul. Kalwaryjskiej oraz Limanowskiego. Mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji wyłącznie od strony kościoła.

Share
Rusza remont Rynku Podgórskiego. Krakowian czeka zmiana organizacji ruchu
Źródło: www.krakow.pl
d4mib2d

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace zasadnicze związane z modernizacją Rynku Podgórskiego. Tak jak wcześniej było zapowiadane, w najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie miasta.

- Od 12 września wyłączona zostanie z ruchu jezdnia przy południowej pierzei Rynku Podgórskiego. Nie będzie możliwy wjazd w Rynek Podgórski od strony ul. Kalwaryjskiej oraz Limanowskiego. Dojazd do posesji, wyłącznie dla mieszkańców, możliwy będzie od strony kościoła - informuje Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

d4mib2d

Mieszkańcy mogą pozyskać specjalne zaświadczenia, które umożliwią im korzystanie z miejsc postojowych przygotowanych wzdłuż remontowanej jezdni. Dojechać do nich będzie można tylko od strony ul. Zamojskiego. Wjazdówki będą wydawać pracownicy firmy SKO-BUD.

- Nie będziemy wycinać rosnących tam drzew, chyba że kolidowałyby one z instalacjami. Zgodziliśmy się też z argumentem, by ochronić trawniki. Po przebudowie ich powierzchnia zwiększy się jeszcze - wymieniał Jacek Skoczeń, prezes firmy SKO-BUD, która realizuje inwestycję. - Mamy ambitny plan, by jeszcze w tym roku zrealizować 90 proc. rewitalizacji samej płyty. Natomiast w całości wykonane będą jezdnie i chodniki okalające rynek - obiecuje Skoczeń.

Modernizacja potrwa jeszcze do przyszłego roku, ale wtedy już na mniejszą skalę: mają wtedy zostać wykonane elementy małej architektury, m.in. studnia, a także ławki i kosze.

Utrudnienia potrwają nawet do końca roku.

d4mib2d

Podziel się opinią

Share
d4mib2d
d4mib2d
Więcej tematów