Trwa ładowanie...
dc3uwc6

Ruch Trzaskowskiego. Jest nazwa i zapowiedź nowego związku. Apel ws. TVP

"Wspólna Polska" - tak ma się nazywać ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego, o którym prezydent Warszawy mówił podczas spotkania w Warszawie. Tym samym potwierdziły się informacje WP o tym, że zmieni się nazwa ruchu z "Nowej Solidarności" na nową. Trzaskowski zapowiedział w sobotę powołanie nowego związku zawodowego i zaapelował o przekazanie 2 mln zł z TVP na służbę zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruch Trzaskowskiego. Jest nazwa i wsparcie samorządowców
Ruch Trzaskowskiego. Jest nazwa i wsparcie samorządowców (East News, Fot: Piotr Molecki)
dc3uwc6

- Zdecydowałem się na nazwę Wspólna Polska, bo wierzę we wspólną Polskę. Ja wierzę, że są takie wartości, takie idee, które są dla nas wspólne - powiedział Rafał Trzaskowski. - Dziękuję państwu za te emocje i tę energię. I dziękuję za to poparcie - mówił po prezentacji klipu, pokazującego jego walkę podczas kampanii w wyborach prezydenckich.

Trzaskowski podkreślił, że "nigdy nie byliśmy podzieleni tak, jak dziś". - 10 milionów Polek i Polaków zagłosowało na prezydenta Andrzeja Dudę, 10 milionów na mnie, a niestety aż 10 milionów zostało w domu - zauważył niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

Zobacz też: Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Trzaskowski powiedział, że potrzeba "Polski, w której silniejsi pomagają słabszym". - Polski, w której patrzymy w przyszłość, a nie wracamy do problemów, które już dawno są rozwiązane - mówił Trzaskowski.

dc3uwc6

- Ruch ma być przestrzenią dialogu i współpracy samorządowców, organizacji pozarządowych i ekspertów, a także wszystkich, którzy po prostu chcą działać - wyjaśniał prezydent Warszawy.

Polityk Platformy Obywatelskiej mówił, że chce Polski, "w której władza działa z myślą zarówno o mieszkańcach wsi, jak i mieszkańcach i dużych miast".

- Polski, w której media publiczne informują, edukują, kształcą, bawią bez obłudy, kłamstwa i manipulacja; Polski, w której miłość do ojczyzny i troska o polską kulturę i tradycję nie stoi w sprzeczności z szacunkiem wobec Unii Europejski; Polski w której politycy skupiają się przede wszystkim na rozwiązywaniu konkretnych problemów - służby zdrowia, nierówności w edukacji oraz jakości kształcenia, walki o każde miejsce pracy, czy podjęcia wyzwań wynikających z katastrofy klimatycznej - stwierdził prezydent stolicy.

dc3uwc6

Trzaskowski zapowiada nowy związek zawodowy. Apel ws. TVP

- Założymy nowy związek zawodowy o nazwie "Nowa Solidarność" - zapowiedział również Trzaskowski. Związek miałby reprezentować m.in. osoby samozatrudnione i pracujące na tzw. umowach śmieciowych.

Prezydent Warszawy zaapelował też o oddanie 2 mld złotych dotacji na Telewizję Publiczną. Pieniądze miałyby zostać przkazane na ochronę zdrowia. - Zamiast marnować miliardy na propagandę teraz potrzebne są te pieniądze na walkę z pandemią - mówił podczas inauguracji swego ruchu "Wspólna Polska".

Ruch Trzaskowskiego. Wsparcie od samorządowców

Podczas spotkania Rafał Trzaskowski wygłosił przemówienie programowe. Na telebimach mieli też swoje wystąpienia zaproszeni goście - przede wszystkim samorządowcy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz specjaliści, m.in. lekarze.

dc3uwc6

Są to ludzie, którzy wraz z prezydentem Warszawy będą tworzyć jego ruch. To m.in.: Rafał Dutkiewicz (Wrocław), Aleksandra Dulkiewicz (Gdańsk), Hanna Zdanowska (Łódź) i Tadeusz Truskolaski (Białystok).

Spotkanie odbyło się przy zachowaniu reżimów sanitarnych, w jednym z warszawskich studiów telewizyjnych. Dziennikarze mogli obserwować występujących tylko na telebimach.

Inauguracja ruchu transmitowana była w internecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc3uwc6

Podziel się opinią

Share
dc3uwc6
dc3uwc6
Więcej tematów