Trwa ładowanie...

Rubik uderza w PiS w brytyjskiej gazecie. "Jestem wrogiem nr 1"

Anja Rubik nie ustaje w promowaniu edukacji seksualnej w Polsce. W rozmowie z magazynem iD nie oszczędza rządu, opowiadając, jak sprawy – jej zdaniem – mają się naprawdę.

Share
Rubik uderza w PiS w brytyjskiej gazecie. "Jestem wrogiem nr 1"
Źródło: Instagram.com
d16zfwo

Aborcja w Polsce jest nielegalna i chce ją zaostrzyć, więc pod żadnym pozorem nie możesz jej dokonać, nawet jeśli zostałaś zgwałcona lub ciąża zagraża twojemu życiu – mówi światowej sławy modelka. – Zdałam sobie sprawę, że w krajach, w których edukacja seksualna jest solidna, jest mniej aborcji i mniej śmierci kobiet, które próbują dokonać aborcji – dodaje.

Rubik opowiada, że dostała setki listów od dzieci, opisujących edukację seksualną w szkole. – Nauczyciele często są kapłanami, więc wiele przekazywanych treści nie jest poprawnych – relacjonuje. Listy do modelki przesyłają też dojrzałe kobiety, których dzieci są homoseksualne, ale milczały na ten temat. Rubik jest dumna, że kampania #SexEdPL wywołała takie reakcje.

Z drugiej strony, modelka przyznała, że stała się "wrogiem nr 1". – Znalazłam się na okładkach polskich gazet jako wróg numer jeden obecnego rządu. Powiedzieli: "Jeśli jesteś prawdziwym patriotą, nie polubisz Anja Rubik" – wyjaśniła modelka redakcji magazynu iD.

d16zfwo

Podziel się opinią

Share
d16zfwo
d16zfwo
Więcej tematów