Rozpoznajesz pokój hotelowy? Możesz pomóc policjantom w śledztwie

Czy rozpoznajesz ten pokój hotelowy? Jeśli tak, poinformuj policję i pomóż ująć pedofila - ogłoszenie o takiej treści ze zdjęciem zamieścił Europol. Internauci już się zainteresowali tą sprawą i zgłaszają swoje uwagi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokój, w którym doszło do wykorzystania dziecka
Pokój, w którym doszło do wykorzystania dziecka (Europol, Fot: europol)

Europejski Urząd Policji zamieścił na swojej stronie internetowej zdjęcie pokoju hotelowego i prosi o pomoc internautów. Ktoś, kto skojarzy, o jaki hotel chodzi, może pomóc funkcjonariuszom - także anonimowo - w śledztwie dotyczącym pedofilii.

Zobacz też: Seksting - jak chronić przed nim dziecko?

Na początku lipca w Niemczech 14 osób zostało aresztowanych za udostępnianie materiałów pedofilskich na platformie umieszczonej w ukrytej części internetu - Darknet. 14 lipca Europol pomógł w ujęciu 24-letniej kobiety w Bacau w Rumunii, która zajmowała się produkcją i dystrybucją materiałów pedofilskich.

Ostatnio Europol opublikował na swojej stronie internetowej 21 kartek pocztowych adresowanych do najbardziej poszukiwanych przestępców. Na pocztówkach są zdjęcia bandytów i informacje dotyczące ich przestępstw. Wakacyjna kampania odbywa się pod hasłem "Pomóż im odnaleźć drogę do domu”.

Europol, z siedzibą w Hadze, współpracuje z 28 krajami UE w poszukiwaniu najgroźniejszych przestępców i terrorystów.

Przeczytaj też: "Zarezerwowaliśmy dla ciebie duży pokój". Policja "wysłała kartkę pocztową" do Polaka

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.