Trwa ładowanie...
dkwm4aa

Rosyjskie MON: Ukraina ponosi odpowiedzialność za katastrofę malezyjskiego samolotu

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu obarczył władze Ukrainy odpowiedzialnością za katastrofę malezyjskiego Boeinga 777, do której doszło w obwodzie donieckim 17 lipca. - Nie doszłoby do tragedii, gdyby Kijów rozwiązywał swoje problemy bez użycia wojska - oświadczył Szojgu podczas spotkania w Moskwie z ministrem obrony Malezji Hishammuddinem Husseinem.

Share
dkwm4aa

Oświadczenie rosyjskiego ministra obrony jest reakcją na opublikowanie raportu holenderskiej komisji, ustalającej przyczyny katastrofy M17. W raporcie napisano, że do katastrofy doszło wskutek "uderzenia przez dużą liczbę obiektów z zewnątrz, lecących z wielką prędkością".

Boeing 777 należący do Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się we wschodniej Ukrainie 17 lipca. Katastrofa była efektem trafienia samolotu przez rakietę typu ziemia-powietrze. Wiele wskazuje na to, że została wystrzelona przez prorosyjskich separatystów z dostarczonej im przez Rosjan przenośnej wyrzutni typu Buk. Wśród 298 ofiar było 193 Holendrów.

dkwm4aa

Podziel się opinią

Share
dkwm4aa
dkwm4aa
Więcej tematów