Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze
IAR

Rosyjscy policjanci nie przyjadą na wakacje do UE?

Rosyjscy policjanci nie przyjadą na wakacje do krajów Unii Europejskiej - do takich wniosków można dojść po zapoznaniu się z nowym rozkazem ministra spraw wewnętrznych Władimira Kałakolcewa. Szef resortu chce w ten sposób ustrzec swoich podwładnych przed ewentualną zdradą tajemnicy służbowej lub państwowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjscy policjanci nie przyjadą na wakacje do UE?
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)

Etatowi pracownicy rosyjskiego MSW będą mogli prywatnie jeździć tylko do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw z wyłączeniem Ukrainy. Mogą też w ostateczności wybrać się do Abchazji lub Osetii Południowej.

Podobny zakaz funkcjonował już wcześniej, ale dotyczył jedynie tych krajów, które mają podpisane umowy z USA o ekstradycji.

Rozkaz o dodatkowych ograniczeniach wyjazdowych zdziwił wiceprzewodniczącego komisji bezpieczeństwa Dumy Państwowej. Deputowany Aleksandr Chinsztein twierdzi, że podobne ograniczenia mogą dotyczyć jedynie tych funkcjonariuszy, którzy rzeczywiście na co dzień dysponują dostępem do informacji newralgicznych. Rosyjski polityk poprosił ministra o szczegółowe wyjaśnienia, przypominając jednocześnie, że resort zapowiedział w najbliższym czasie 10-procentową redukcję etatów. Ma ona związek z programem oszczędnościowym, wdrażanym w związku z kryzysem budżetowym.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów