Trwa ładowanie...

"Rossijskaja Gazieta": tarcza NATO jest skierowana przeciwko Rosji

Dla Moskwy jest jasne, że NATO-wska tarcza antyrakietowa jest skierowana przede wszystkim przeciwko Rosji - pisze "Rossijskaja Gazieta". Dlatego - dodaje - na odpowiedź Moskwy nie trzeba będzie długo czekać. Rosja już opracowuje nową broń do przechwytywania rakiet. Rządowy rosyjski dziennik analizuje doniesienia tygodnika "Der Spiegel", że Polska i kraje bałtyckie domagają się, aby tarcza chroniła Europę nie tylko przed pociskami z Bliskiego Wschodu, ale także z Rosji.

Share
"Rossijskaja Gazieta": tarcza NATO jest skierowana przeciwko Rosji
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: U.S. Navy
d4h1vbx

"Rossijskaja Gazieta" stwierdza, że "kraje bałtyckie i Polska zaproponowały skierowanie NATO-wskich rakiet na Rosję". Dalej zaznacza, że krajów bałtyckich, Polski i wspierających je Stanów Zjednoczonych "absolutnie nie niepokoi" fakt, że taka decyzja będzie sprzeczna z zasadniczym aktem Rosja-NATO z 1997 roku i zapewnieniami zachodnich polityków, że europejski system obrony przeciwrakietowej nie będzie nacelowany przeciwko Rosji. Autor publikacji pisze, że "występując ze swoją propozycją w kwestii obrony przeciwrakietowej, wschodnioeuropejscy partnerzy USA jawnie wygadali się co do prawdziwych intencji jej stworzenia".

W opinii moskiewskiego dziennika rosyjski sztab generalny zapewne udzieli odpowiedzi poprzez rozbudowę systemu ostrzegania o ataku rakietowym i wzmocnienie zgrupowania środków rażenia. "Rosja już opracowuje nową broń do przechwytywania rakiet. Oprócz tego na porządku dziennym znowu może stanąć kwestia rozmieszczenia w regionach przygranicznych operacyjno-taktycznych kompleksów Iskander-M" - czytamy w rosyjskiej gazecie.

d4h1vbx

Podziel się opinią

Share
d4h1vbx
d4h1vbx
Więcej tematów