Trwa ładowanie...

Rosjanie ćwiczą desant na plażach Bałtyku

• Flota Bałtycka prowadzi manewry na wodach w pobliżu Kaliningradu • Okręty ćwiczą m.in. ostrzał artyleryjski oraz desantowanie żołnierzy • Na plażach umiejętności sprawdzają również jednostki nadbrzeżne
Share
Rosjanie ćwiczą desant na plażach Bałtyku
Źródło: mil.ru
d2l4zou

Ponad tysiąc żołnierzy jednostek nadbrzeżnych Floty Bałtyckiej bierze udział w manewrach w obwodzie kaliningradzkim. Na Bałtyku ćwiczenia prowadzą z kolei duży okręt desantowy "Aleksander Szabalin" i wielozadaniowa korweta "Bojkij".

Załoga "Aleksandra Szabalina" sprawdza w warunkach bojowych umiejętność prowadzenia ostrzału artyleryjskiego do celów powietrznych oraz przeprowadzania desantu zmotoryzowanych jednostek na plażach.

Jak podaje resort obrony Rosji, z pokładu jednostki na wybrzeże desantowane są siły specjalne oraz wozy bojowe BTR. Ich zadaniem jest uchwycenie przyczółka na "wrogim terenie".

d2l4zou

Z kolei fregata "Bojkij" bierze udział w ćwiczeniach odpierania ataku torpedowego oraz zwalczania obcych jednostek podwodnych. Marynarze uczą się też reakcji na akty sabotażu oraz próby przejęcia okrętu.

Wojska nadbrzeżne Floty Bałtyckiej ćwiczą ochronę baz morskich w obwodzie kaliningradzkim i współdziałanie z artylerią. Żołnierze odpierają symulowane ataki na plażach oraz realizują zadania niszczenia okrętów i amfibii. Część zajęć odbywa się w nocy przy pomocy noktowizorów.

d2l4zou

Podziel się opinią

Share
d2l4zou
d2l4zou
Więcej tematów