Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Rosjanie ćwiczą desant na plażach Bałtyku

• Flota Bałtycka prowadzi manewry na wodach w pobliżu Kaliningradu
• Okręty ćwiczą m.in. ostrzał artyleryjski oraz desantowanie żołnierzy
• Na plażach umiejętności sprawdzają również jednostki nadbrzeżne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie ćwiczą desant na plażach Bałtyku
(mil.ru)

Ponad tysiąc żołnierzy jednostek nadbrzeżnych Floty Bałtyckiej bierze udział w manewrach w obwodzie kaliningradzkim. Na Bałtyku ćwiczenia prowadzą z kolei duży okręt desantowy "Aleksander Szabalin" i wielozadaniowa korweta "Bojkij".

Załoga "Aleksandra Szabalina" sprawdza w warunkach bojowych umiejętność prowadzenia ostrzału artyleryjskiego do celów powietrznych oraz przeprowadzania desantu zmotoryzowanych jednostek na plażach.

Jak podaje resort obrony Rosji, z pokładu jednostki na wybrzeże desantowane są siły specjalne oraz wozy bojowe BTR. Ich zadaniem jest uchwycenie przyczółka na "wrogim terenie".

Z kolei fregata "Bojkij" bierze udział w ćwiczeniach odpierania ataku torpedowego oraz zwalczania obcych jednostek podwodnych. Marynarze uczą się też reakcji na akty sabotażu oraz próby przejęcia okrętu.

Wojska nadbrzeżne Floty Bałtyckiej ćwiczą ochronę baz morskich w obwodzie kaliningradzkim i współdziałanie z artylerią. Żołnierze odpierają symulowane ataki na plażach oraz realizują zadania niszczenia okrętów i amfibii. Część zajęć odbywa się w nocy przy pomocy noktowizorów.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów