Trwa ładowanie...
d3uhskp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja: zwolniono aresztowanych ukraińskich żołnierzy

Rosja poinformowała w sobotę o zwolnieniu pięciu aresztowanych w piątek w obwodzie rostowskim ukraińskich żołnierzy w następstwie wycofania zarzutów, iż stosowali zakazane metody prowadzenia wojny i ostrzeliwali rosyjskie terytorium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posterunek ukraińskich wojsk
Posterunek ukraińskich wojsk (AFP, Fot: Anatoli Stepanov)
d3uhskp

- Biorąc pod uwagę to, że w ramach śledztwa w sprawie używania zakazanych środków i metod prowadzenia wojny ustalono, że żołnierze 72. brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy - Iwan Wojtenko i czterech jego podwładnych - wypełniali rozkaz wyższych dowódców i nie popełnili bezpośrednich przestępstw przeciwko osobom, jak również kierowali się względami humanitarnymi, podjęto decyzję, by nie przedstawiać im zarzutów, lecz zapewnić możliwość powrotu na Ukrainę - oświadczył rzecznik rosyjskiego państwowego Komitetu Śledczego Władimir Markin, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Aresztowani w piątek ukraińscy wojskowi, którzy wszyscy są oficerami, weszli wraz z około 300 innymi żołnierzami na terytorium Rosji, by schronić się przed atakami sił separatystycznych. Wojtenko jest dowódcą 1. batalionu 72. brygady zmechanizowanej.

Wcześniej Markin informował, że zatrzymanych podejrzewa się o dokonanie przestępstw wobec cywilnej ludności obwodów ługańskiego i donieckiego.

Pięciu wojskowym, wśród których jest dwóch dowodzących batalionem, groziło do 20 lat więzienia, jeśli zostałoby im dowiedzione stosowanie zakazanych metod walki. Aresztowano ich na dwa miesiące.

d3uhskp

Podziel się opinią

Share

d3uhskp

d3uhskp
Więcej tematów