Trwa ładowanie...
d3b9v37
IAR

Rosja zaniepokojona. NATO przygotowuje operację w pobliżu jej granic?

Rosja obawia się, że NATO przygotowuje operację w pobliżu jej granic. Do takich wniosków doszedł szef resortu obrony Siergiej Szojgu. Jednocześnie przypomniał, że na przestrzeni tysiąclecia, "zachodni imperatorzy łamali sobie zęby" o Rosję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin i Siergiej Szojgu
Władimir Putin i Siergiej Szojgu (AFP, Fot: Ria-Novosti / Alexey Druzhinin)
d3b9v37

Jak wynika z informacji opublikowanej przez agencję TASS - ministra zaniepokoiły wypowiedzi przedstawiciela Pentagonu, który miał stwierdzić, że amerykańscy żołnierze muszą być gotowi "na spotkanie z rosyjskimi siłami zbrojnymi".

Według strony amerykańskiej, do takiego spotkania może dojść "na progu NATO".

Tymczasem w ocenie rosyjskiego ministra obrony, to właśnie państwa Sojuszu systematycznie przesuwają ten "próg" w pobliże granic Rosji. Siergieja Szojgu twierdzi, że podobne wypowiedzi amerykańskich dowódców świadczą o tym, że USA i NATO traktują Rosję jak potencjalnego wroga.

d3b9v37

Rosyjski minister podejrzewa, że zachodni sojusznicy rozważają scenariusze ewentualnych operacji w pobliżu rosyjskich granic. Daje przy tym do zrozumienia, że na przestrzeni ponad tysiąca lat, armia i flota gwarantowały suwerenność Rosji, o którą "łamali zęby" zachodni imperatorzy.

Szojgu namawia USA i pozostałe kraje NATO, do podjęcia dialogu z Rosji, ponieważ tylko tak uda się zachować równowagę sił i stabilność.

d3b9v37

Podziel się opinią

Share

d3b9v37

d3b9v37
Więcej tematów