Trwa ładowanie...

Rosja wzmacnia siły na Morzu Czarnym. Poroszenko obawia się ataku

Prezydent Ukrainy twierdzi, że Rosja niebawem może zaatakować położony nad Morzem Azowskim Mariupol. O swoich obawach powiedział w trakcie przemówienia podczas ćwiczeń wojskowych Sea Breeze prowadzonych w rejonie Morza Czarnego.

Share
Rosja wzmacnia siły na Morzu Czarnym. Poroszenko obawia się ataku
Źródło: PAP/EPA
d1f2wse

Jak twierdzi prezydent Ukrainy, Federacja Rosyjska koncentruje i wzmacnia swe siły na Morzu Czarnym i Azowskim. Petro Poroszenko zaznaczył, że Rosjanie dokonują też nielegalnych zatrzymań i sprawdzeń statków płynących na Morzu Azowskim do ukraińskich portów.

Według polityka, Rosjanie chcą w ten sposób doprowadzić do eskalacji napięcia pomiędzy oboma krajami. Poroszenko podkreślił, iż Rosja może niebawem bezpośrednio zaatakować ukraińskie porty, przede wszystkim Mariupol, przez który dokonywany jest eksport produktów ukraińskiej metalurgii.

d1f2wse

W rozpoczętych przed tygodniem ćwiczeniach Sea Breeze na Morzu Czarnym bierze udział udział kilkanaście krajów NATO (w tym Polska), a także siły zbrojne Ukrainy. Zaangażowanych jest kilkadziesiąt jednostek pływających, samoloty, oraz ponad 3 tysiące żołnierzy, w tym około tysiąca amerykańskich żołnierzy.

Źródło: IAR

Zobacz także: Ten „polski” produkt wycofano z amerykańskich sklepów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f2wse

Podziel się opinią

Share
d1f2wse
d1f2wse
Więcej tematów