Trwa ładowanie...

Rosja rozmieszcza nową broń na granicy z Polską

W obwodzie kaliningradzkim Rosja rozmieszcza systemy walki radioelektronicznej. Moskwa od kilku lat systematycznie lokuje nowe typy uzbrojenia w pobliżu granic z Polską i Litwą – informuje Polskie Radio.

Share
Rosja rozmieszcza nową broń na granicy z Polską Źródło: East News
dbpivvx

Według dziennika „Niezawisimaja Gazieta”, stacjonarne zestawy o kryptonimach: „Samarakand-U” i „Samarakand-SU-PRD-K2”, mają zostać zamontowane w obiektach zarządzanych przez Flotę Bałtycką. Dziennik nie podaje charakterystyki i zakresu działania tak zwanych "zestawów walki radioelektronicznej" – podaje Polskie Radio.

Docelowo rosyjska armia planuje zainstalowanie 16 tego typu systemów, m.in w regionach nadbałtyckim, czarnomorskim, północnym i azjatyckim. Uzbrojenie przekazywane jest jednostkom wojskowym od kilku miesięcy.

Jak przypomina "Niezawisimaja Gazieta", Rosja przeprowadziła już udane testy mobilnych zestawów walki elektronicznej „Tyrada-2.3”, które są zdolne do elektronicznego „oślepiania” satelitów, samolotów i okrętów.

Rosja od kilku lat systematycznie lokuje nowe typy uzbrojenia w pobliżu granic z Polską i Litwą, w tym systemy rakietowe „Iskander”, zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych.

dbpivvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbpivvx
dbpivvx
Więcej tematów