Trwa ładowanie...
18-10-2014 22:06

Rosja kolejny raz odcina się od unijnych rynków

Rosja nie chce unijnych podrobów wołowych i zwierząt z Grecji. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego od 21 października wprowadza kolejne ograniczenia w handlu z krajami Unii Europejskiej.

Rosja kolejny raz odcina się od unijnych rynkówŹródło: AP, fot: Petr David Josek
d3myra5
d3myra5

Do tej pory embargiem objęto wieprzowinę, część produktów wołowych, a także: warzywa, owoce, nasiona, orzechy, ryby, nabiał i inne produkty spożywcze.

Teraz rosyjscy inspektorzy doszukali się szkodliwych substancji w podrobach wołowych. Szef Rossielhoznadzoru Siergiej Dankwert wyjaśnił, że jego służby wykryły 17 partii podrobów wołowych, zawierających szkodliwe substancje i antybiotyki. Produkty pochodzić miały z 6 krajów Unii Europejskiej. Urzędnik dodał, że w ostatnich tygodniach ujawniono również wiele prób przemytu do Rosji objętej embargiem wieprzowiny.

Jednocześnie Rossielhoznadzor zakazał wwozu do Rosji jakichkolwiek żywych zwierząt z Grecji. Inspektorzy uznali, że w tym unijnym kraju niebezpiecznie wzrosła liczba wykrytych przypadków tak zwanej „choroby niebieskiego języka”. To wirus, który atakuje głównie; owce, kozy, wielbłądy i dzikie przeżuwacze.

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj