Trwa ładowanie...
rosja

Rosja: hakerski atak na portal MSZ

• Rosyjskie MSZ potwierdza: haker włamał się na nasz portal internetowy • Według CNN włamania dokonał amerykański haker • To miał być odwet - informuje CNN
Share
Rosja: hakerski atak na portal MSZ
Źródło: Fotolia, Fot: psphotography
d2aztc8

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa potwierdziła w niedzielę informacje mediów, że doszło do hakerskiego włamania na portal internetowy tego resortu. Dodała, że specjaliści ustalają, kto dokonał włamania.

Wcześniej telewizja CNN informowała, że na portal rosyjskiego MSZ włamał się w piątek w nocy amerykański haker "The Jester" ("Błazen") w odwecie za cyberataki rosyjskich hakerów na cele w USA.

Jester zostawił na portalu rosyjskiego resortu spraw zagranicznych przesłanie, w którym zażądał od Rosjan, by zaprzestali cyberataków na Amerykanów.

Amerykański wywiad zaalarmował w tym miesiącu, że Rosja próbuje "ingerować w proces wyborczy w USA" poprzez ataki hakerskie na organizacje polityczne i konkretne osoby. Wskazano, że te cyberataki miały wpłynąć na przebieg kampanii przed wyborami prezydenckimi. Kreml uznał te oskarżenia za "niedorzeczność".

d2aztc8

Podziel się opinią

Share
d2aztc8
d2aztc8
Więcej tematów