Trwa ładowanie...

Rosawiacja zakazuje liniom Egypt Air lotów do Rosji

Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) poinformowała o wprowadzeniu od 14 listopada zakazu latania do Rosji samolotów egipskich linii lotniczych Egypt Air. Egipski przewoźnik obsługiwał połączenie Kair - Moskwa - podała agencja Interfax.
Share
Rosawiacja zakazuje liniom Egypt Air lotów do Rosji
Źródło: Wikipedia, Fot: Eduard Marmet
d2iqg0w

Informację w tej sprawie otrzymały władze moskiewskiego lotniska Domodiedowo.

- Lotnisko otrzymało telegram od Rosawiacji o wprowadzeniu od 14 listopada 2015 roku zakazu lotów linii Egypt Air na terytorium Federacji Rosyjskiej - poinformowali przedstawiciele portu lotniczego.

Źródło Interfaxu w Rosawiacji podkreśliło, że decyzja ma związek z brakami w procedurach bezpieczeństwa egipskiego przewoźnika. Informator agencji dodał, że aby wznowić loty do Rosji, Egypt Air musi najpierw przedstawić szereg dokumentów pokazujących, że wdrożono wymagane standardy bezpieczeństwa.

d2iqg0w

Interfax przypomina, że Egypt Air był do tej pory jedynym przewoźnikiem realizującym połączenia między Rosją a Egiptem. Do czasu wejścia w życie zakazu ich samoloty latały trzy razy w tygodniu z Kairu do Moskwy.

6 listopada Kreml poinformował, że prezydent Władimir Putin zgodził się z rekomendacją Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAK) i podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rosyjskich połączeń lotniczych z Egiptem. W związku z tą decyzją Egypt Air planował zwiększenie liczby lotów do Rosji - informował wcześniej Interfax.

31 października doszło do największej w historii rosyjskiego lotnictwa katastrofy samolotowej. Na półwyspie Synaj rozbił się Airbus A321 linii Kogalymavia (znanych też jako MetroJet); zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

Rzeczywiste przyczyny katastrofy wciąż nie są znane, chociaż eksperci z wielu krajów skłaniają się do wersji, że na pokładzie samolotu doszło do eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego przez dżihadystów w luku bagażowym na egipskim lotnisku w Szarm el-Szejk.

d2iqg0w

Podziel się opinią

Share
d2iqg0w
d2iqg0w
Więcej tematów