Trwa ładowanie...
d3v61rf

Roman Hauser powołany na prezesa NSA

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powołał Romana Hausera na stanowisko prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zastąpi on na tym stanowisku Janusza Trzcińskiego.

d3v61rf
d3v61rf

Hauser obejmie stanowisko 23 maja.

Roman Hauser (ur. w 1949 r.) studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 1973 r. Po studiach rozpoczął pracę w Zakładzie Prawa Administracyjnego tej uczelni. W latach 1973-75 odbył pozaetatową aplikację sądową i zdał egzamin sędziowski. W latach 1990-92 był prorektorem UAM. Z tą uczelnią jest związany do dziś. Hauser pełnił już funkcję prezesa NSA przez dwie kadencje - w latach 1992-2004. Obecnie jest wiceprezesem i stoi na czele Biura Orzecznictwa NSA. Jest autorem licznych prac z zakresu postępowania i prawa administracyjnego.

Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego powołuje prezydent na sześcioletnią kadencję spośród dwóch kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów NSA. Zgromadzenie wybiera kandydatów spośród sędziów NSA, którzy w tajnym głosowaniu uzyskali kolejno największą liczbę głosów.

Kontrkandydatem Hausera był obecny prezes NSA Janusz Trzciński.

d3v61rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v61rf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj