Trwa ładowanie...
d3o0kmv

Rok po śmierci posła Rafała Wójcikowskiego z Kukiz '15. Żona publikuje wzruszające wspomnienie

W piątek minął rok od tragicznej śmierci posła Rafała Wójcikowskiego. W weekend jego żona opublikowała w sieci wzruszające wspomnienie. - Rafałek żyje w Was, jest to dla mnie wielkie pocieszenie. Mogłabym słuchać o Nim bez końca. Oglądam zdjęcia, słucham Jego wystąpień - pisze wdowa po polityku Kukiz '15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wdowa po Rafale Wójcikowskim rok po śmierci męża opublikowała wzruszający wpis.
Wdowa po Rafale Wójcikowskim rok po śmierci męża opublikowała wzruszający wpis. (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d3o0kmv

"Z całego serca dziękuję Wszystkim za pamięć o Rafałku, za zamówione msze św., za obecność na nich. Wiele osób przyjechało z daleka. Cały grób Rafałka jest w kwiatach i zniczach. Każde wspomnienie o Rafałku jest dla mnie niezmiernie cenne" - napisała Urszula Wójcikowska, wdowa po pośle Rafale Wójcikowskim. Na upamiętniającej polityka stronie na Facebooku opublikowała długi i bardzo osobisty wpis w pierwszą rocznicę jego śmierci. W WP pisaliśmy o stanie śledztwa w sprawie wypadku, w którym zginął poseł.

Żona Rafała Wójcikowskiego pisze o tym, jak do dzisiaj wspomina męża i prosi czytelników, by opisywali swoje wspomnienia z nim związane. "Utraciłam najważniejszego człowieka w moim życiu. Moją opokę. Był dla mnie jak Anioł z Nieba, który był mi podarowany, przez Boga, który otoczył mnie miłością, opieką, prowadził przez trudne sytuacje, uczył ofiarnej miłości do innych" - pisze Urszula Wójcikowska.

"Rafałek miał ciągłą potrzebę opiekowania się kimś. Uważał, że Bóg sam powierza nam osoby, którym powinniśmy się zając, pomóc, ofiarować siebie. Jest wiele osób, którym pomógł w życiu bezinteresownie. Był niesamowicie czystym duchowo człowiekiem. Z niezłomnymi zasadami moralnymi. Z własnymi przemyśleniami" - pisze żona tragicznie zmarłego polityka.

d3o0kmv

We wpisie wiele jest też o córkach posła. "Mamy dwie córeczki, które niezmiernie kochał, był z nich bardzo dumny, rozpieszczał je. Są do Niego niesamowicie podobne z charakteru i fizycznie. Teraz, kiedy już Go nie ma, widzę to jeszcze bardziej i ciągle odkrywam. Nieustannie widzę w nich Rafałka. Mam nadzieję, że jak dorosną będą takie jak Rafałek: niezłomne, odważne, mądre, dobre, otwarte na drugiego człowieka…" - czytamy.

Dziennikarka WP Magda Mieśnik sprawdziła na jakim etapie jest prokuratorskie śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginął polityk. Jej ustalenia można przeczytać tutaj.

d3o0kmv

Podziel się opinią

Share

d3o0kmv

d3o0kmv
Więcej tematów