Trwa ładowanie...
d42uz19

Roger Stone nie pójdzie do więzienia. Donald Trump złagodził karę dla swojego byłego doradcy

Roger Stone nie pójdzie do więzienia. To zasługa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump złagodził wyrok dla swojego byłego doradcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roger Stone nie trafił do więzienia. Pomógł Donald Trump
Roger Stone nie trafił do więzienia. Pomógł Donald Trump (PAP/EPA)
d42uz19

Roger Stone nie pójdzie do więzienia. Pomógł Donald Trump

Roger Stone został skazany na karę 40 miesięcy pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań w Kongresie, utrudnianie śledztwa oraz nakłananie świadków do kłamania w związku z aferą "Russiangate". Śledztwo było prowadzone w kierunku ustalenia, czy sztab wyborczy Trumpa spiskował z Rosją podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Stone nie zgadzał się z wyrokiem. Utrzymywał, że jest niewinny i utrudniał sądowe postępowanie. Roger Stone nie pojawiał się na posiedzeniach sądu, nie wygłosił ostatniego słowa przed ogłoszeniem wyroku. Do tego jego adwokaci nie powołali żadnych świadków w jego obronie. Ostatecznie Stone nie pójdzie do więzienia. Pomógł w tym Donald Trump, którego Stone w przeszłości był doradcą.

d42uz19

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Donald Trump złagodził wyrok

Donald Trump skorzystał z przysługującego mu prawa i złagodził wyrok Stone'owi. Biały Dom opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że Stone padł ofiarą rosyjskiego oszustwa "utrwalanego latami przez Lewicę i jej sojuszników w mediach, w celu podminowania prezydentury Trumpa" - głosi oświadczenie. Trump osobiście poinformował Stone'a o złagodzeniu wyroku.

Jak informuje BBC taka decyzja Trumpa spotkała się z krytyką ze strony prawników i ekspertów ze Stanów Zjednoczonych. 67-letni Stone miał w najbliższych dniach zgłosić się do więzienia, by odbyć zasądzoną karę. Stone to szósty były doradca Trumpa, który został skazany w związku z aferą "Russiangate".

d42uz19

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów