Trwa ładowanie...
dqls5zd
IAR

Rodziny ofiar katastrofy Airbusa A320 jadą do Seyne Les Alpes

Do francuskiego miasta Seyne Les Alpes jedzie część rodzin ofiar wtorkowej katastrofy samolotu linii Germanwings. W grupie tej będą przede wszystkim Hiszpanie. W wypadku Airbusa A320 zginęło 150 osób, z czego większość to Niemcy i Hiszpanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejscowość Seyne Les Alpes przygotowuje się na przyjęcie rodzin ofiar
Miejscowość Seyne Les Alpes przygotowuje się na przyjęcie rodzin ofiar (PAP/EPA, Fot: DANIEL KARMANN)
dqls5zd

Władze alpejskiego Seyne Les Alpes, a także kilku okolicznych miejscowości przygotowują się na przyjęcie rodzin ofiar.

- W Digne udostępniliśmy halę sportową dla ratowników, a dla rodzin mamy 300 łóżek w gimnazjum i 400 w centrum kongresowym - mówi wiceburmistrz Digne Alian Sfrecola. Rodziny ofiar mają pomóc w identyfikacji krewnych. Dla wielu będzie to bardzo trudne zadanie, dlatego towarzyszyć im będą psychologowie. W pomoc rodzinom włączyli się także okoliczni mieszkańcy.

- Wszyscy mieszkańcy wioski są bardzo poruszeni tym, co się stało. To przecież wydarzyło się zaledwie kilka kilometrów od nas. Dlatego wszyscy chcą pomóc, tak w zabezpieczeniu śladów, jak i w pocieszeniu rodzin. Mimo, że to taka mała wioska - mówi David z miasta Seyne Les Alpes.

dqls5zd

Część rodzin przyjechała na miejsce katastrofy już w środę.

W wypadku we francuskich Alpach zginęło 150 osób 15 narodowości. Niemal połowa ofiar to Niemcy, a ponad 50 zabitych to Hiszpanie. Zginęło także niemowlę mające polskie obywatelstwo.

Przyczyna tragedii pozostaje nieznana, jednak śledczy wstępnie wykluczają zamach terrorystyczny.

dqls5zd

Podziel się opinią

Share
dqls5zd
dqls5zd