ycipk-7kr9pl

Robert Tyszkiewicz: w piątek poznamy kandydata opozycji na marszałka Senatu

Ugrupowania opozycyjne podjęły decyzję w kwestii kandydata na marszałka Senatu. - Przedstawimy go w piątek, o godz. 9.30 - zapowiedział poseł PO-KO Robert Tyszkiewicz. Poseł-elekt Krzysztof Gawkowski z Lewicy dodał, że poznamy wszystkich kandydatów do prezydium tej izby parlamentu.
Podziel się
Robert Tyszkiewicz wyjawił, kiedy poznamy kandydata opozycji na marszałka Senatu
Robert Tyszkiewicz wyjawił, kiedy poznamy kandydata opozycji na marszałka Senatu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-7kr9pl

Robert Tyszkiewicz - poseł PO-KO oraz Krzysztof Gawkowski, poseł-elekt i przyszły szef klubu parlamentarnego Lewicy byli gośćmi programu "Wydarzenia i opinie" w Polsat News.

Zobacz także: Lewica stawia warunki Schetynie

- Dzisiaj w dobrej atmosferze przebiegło spotkanie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i PSL, a jutro o 9:30 na konferencji prasowej zostaną przedstawione jego konkluzje - powiedział w Polsat News Tyszkiewicz.

ycipk-7kr9pl

Jak ujawnił Krzysztof Gawkowski, poznamy nie tylko kandydata na marszałka, ale wszystkich kandydatów do prezydium Senatu.

Prowadząca program zwróciła uwagę, że nie ma pewności, że osoby te obejmą te stanowiska. Przypomniała, że senatorowie są niezależni i mogą głosować tak, jak chcą. - To głosowanie będzie jawne - zwrócił uwagę Tyszkiewicz.

Zobacz także: Michał Dworczyk potwierdza: PiS dalej walczy o większość w Senacie

Poseł PO-KO przyznał, że senatorowie Koalicji Obywatelskiej mieli propozycje "politycznej korupcji". - Ale im nie ulegli - zapewnił.

ycipk-7kr9pl

W wyborach do Senatu PiS zdobył 48 mandatów, PO-KO - 43, Lewica - 2, PSL - 3. 4 mandaty przypadły senatorom niezależnym.

Polub WP Wiadomości

ycipk-7kr9pl

ycipk-7kr9pl
ycipk-7kr9pl