Trwa ładowanie...

Robert Tyszkiewicz: w piątek poznamy kandydata opozycji na marszałka Senatu

Ugrupowania opozycyjne podjęły decyzję w kwestii kandydata na marszałka Senatu. - Przedstawimy go w piątek, o godz. 9.30 - zapowiedział poseł PO-KO Robert Tyszkiewicz. Poseł-elekt Krzysztof Gawkowski z Lewicy dodał, że poznamy wszystkich kandydatów do prezydium tej izby parlamentu.

Robert Tyszkiewicz: w piątek poznamy kandydata opozycji na marszałka SenatuŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d7klfza
d7klfza

Robert Tyszkiewicz - poseł PO-KO oraz Krzysztof Gawkowski, poseł-elekt i przyszły szef klubu parlamentarnego Lewicy byli gośćmi programu "Wydarzenia i opinie" w Polsat News.

- Dzisiaj w dobrej atmosferze przebiegło spotkanie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i PSL, a jutro o 9:30 na konferencji prasowej zostaną przedstawione jego konkluzje - powiedział w Polsat News Tyszkiewicz.

Jak ujawnił Krzysztof Gawkowski, poznamy nie tylko kandydata na marszałka, ale wszystkich kandydatów do prezydium Senatu.

d7klfza

Prowadząca program zwróciła uwagę, że nie ma pewności, że osoby te obejmą te stanowiska. Przypomniała, że senatorowie są niezależni i mogą głosować tak, jak chcą. - To głosowanie będzie jawne - zwrócił uwagę Tyszkiewicz.

Poseł PO-KO przyznał, że senatorowie Koalicji Obywatelskiej mieli propozycje "politycznej korupcji". - Ale im nie ulegli - zapewnił.

W wyborach do Senatu PiS zdobył 48 mandatów, PO-KO - 43, Lewica - 2, PSL - 3. 4 mandaty przypadły senatorom niezależnym.

d7klfza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d7klfza
Więcej tematów