Trwa ładowanie...
d1to2zb
Marcin Bartnicki
27-11-2014 18:03

Robert Cheda dla WP.PL: Rosja przygotowuje dla Gruzji scenariusz ukraiński

- Rosja przechodzi do stawiania własnych warunków i kreowania własnej obecności w świecie - mówi w rozmowie z WP.PL Robert Cheda, były analityk Agencji Wywiadu o deklaracji Siergieja Ławrowa, szefa rosyjskiego MSZ. Moskwa nie pozwoli na integrację Gruzji z zachodnimi strukturami, zareaguje, gdy do władzy w Tbilisi dojdą prozachodni politycy. - Rosja przygotowuje dla Gruzji w takim przypadku scenariusz ukraiński - wyjaśnia Cheda.

Share
d1to2zb

- 31 października na na kongresie osetyjskim we Władykaukazie Osetia Południowa wystąpiła z roszczeniami terytorialnymi wobec Gruzji. Rosyjskie media sugerują następujący scenariusz - w sytuacji gdy władzę w Gruzji przejmują radykalnie prozachodni politycy, Rosja przystępuje do destabilizacji granicznych obszarów gruzińskich - wyjaśnia Robert Cheda.

W opinii analityka, Kreml będzie dążył do nadania władzom gruzińskich regionów takich kompetencji i autonomii, które wykluczą całościowe wejście Gruzji do struktur europejskich i atlantyckich. - Rosja będzie reagowała bardzo radykalnie, nie wykluczam, że aż do wariantu wojskowego - wyjaśnia Robert Cheda.

reporter: Marcin Bartnicki, zdjęcia: Paweł Klaman

d1to2zb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1to2zb
d1to2zb
Więcej tematów